Të gjitha lajmet

JAVA XXIX

Ndeshje në Prizren e Skenderaj

BOROZANI / A.P

Ndeshje në Prizren e Skenderaj

28 April, 2018 @9:45

Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros së XXIX të Superligës së Kosovës në futboll zhvillohen sot.

Prizren Gjiani do të jetë mysafir i Lirisë, kurse DrenicaSkenderaj luan ndaj VllaznisëPozheranit.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Të dyja takimet luhen me fillim nga ora 16:00.

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 April, 2018 @10:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të mund të përcaktoj të ardhmen e disa…

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 April, 2018 @21:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur ndëmjet Kosovës dhe Shqipërisë, tashmë ka datë të caktuar zyrtarisht. Kosova e…

BARCELONA

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

27 April, 2018 @15:30

Fundi i një epoke! Pas 16 sezoneve me skuadrën e Barcelonës, Andres Iniesta, mesfushori legjendar i katalunasve, sot e ka…

EUROPA LEAGUE: 1/2

Dominim i pafrytshëm i Arsenalit, Griezmann ‘ndëshkon’

26 April, 2018 @23:05

Përkundër dominimit total dhe rasteve të panumërta për shënim, takimi i parë gjysmëfinal mes Arsenalit dhe Atletico Madridit në kuadër…

MARSEILLE - SALZBURG

Payet me asistime, afron Marseillein në finale

Foto: EuropaLeague/fb

26 April, 2018 @22:57

Mesfushori i reprezentacionit të Francës, Dimitri Payet ka asistuar dy herë për bashkëlojtarët e tij sonte, ashtu që ekipi i…

MË 6 MAJ

Përcaktohet referi i El Clasicos

Foto: EstadioDeportivo via Google

26 April, 2018 @16:40

Dueli i radhës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit zhvillohet më 6 maj, ndërsa sot Federata spanjolle e futbollit ka deleguar…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga