Të gjitha lajmet

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që çon në finale të PlayOffit të Ligës D të Kombeve fituesin e kësaj ndeshjeje dhe e afron në EURO2020.

Sport Media maqedonase ka bërë të ditur se Federata e Futbollit të Maqedonisë do të nis shitjen e biletave përmes Lidhjeve Rajonale të Futbollit në Maqedoninë Veriore, ndërsa është bërë e ditur se prej të hënës e të martës do të mund të blejnë biletat që kanë çmimet prej 300 deri në 400 denarë, që i bie prej 5 deri në 7 euro për copë.

Këto bileta mund të blihen vetëm përmes letërnjoftimit, ndërsa të tjerat do të shiten përmes portalit MK tickets dhe përmes Federatës.

Për tifozët e Kosovës, janë të rezervuara 5% të biletave të stadiumit që ka kapacitet prej 35 mijë ulësesh, e që i bie rreth 1 mijë e 500 sosh, të cilat besohet se do të jenë në dispozicion të Dardanëve dhe FFK-së.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

VALDRIN MUSTAFA

Reprezentuesi U21 shërohet nga coroanvirusi

27 March, 2020 @15:35

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, është bërë e ditur se reprezentuesi…

FENERBAHÇE

Konfirmohet: Vedat Muriqi negativ në coronavirus

25 March, 2020 @22:33

Pas testeve të bëra në klubin turk të Fenerbahçes lidhur me pandeminë coronavirus, skuadra në fjalë ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja