Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

Foto: uefa.com

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania


16 June, 2021 @0:04

Pas një paraqitjeje tejet të mirë ndaj Gjermanisë, Franca ka fituar ndeshjen e parë të Grupit F 1-0 dhe kështu ka marrë 3 pikë për të vërtetuar epitetin e favoritit për kampionatin evropian, derisa edhe dy gola tjerë të shënuara iu anuluan për shkak të pozitës jashtë loje.

Përndryshe, sipas ekspertëve të Eurosport, këto janë notat e futbollistëve pas duelit të fundit të xhiros së parë të fazës grupore në EURO 2020.

FRANCA: Lloris 6, Pavard 6, Varane 7, Kimpembe 7, Hernandez 7, Kante 6, Pogba 7, Rabiot 6, Griezmann 6, Benzema 6, Mbappe 6. REZ: Tolisso 6, Dembele 6.

GJERMANIA: Neuer 6, Kimmich 6, Hummels 5, Rudiger 6, Ginter 6, Gosens 6, Kroos 5, Gundogan 5, Muller 5, Havertz 5, Gnabry 5. REZ: Sane 5, Werner 5, Volland 6, Can 6.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani