Të gjitha lajmet

KUKËSI 1-2 PARTIZANI

Partizani fiton derbin ku triumfon fairplay-i

Partizani fiton derbin ku triumfon fairplay-i


21 February, 2021 @19:07

Në derbin e dy ish-kampionëve të Shqipërisë, Partizani ka fituar përballjen ndaj Kukësit sot të zhvilluar në Elbasan Arena.

Fitorja e të kuqve nga Tirana u konfirmua në minutat e fundit të ndeshjes, kur Valentino Murataj shënoi në portën e Dashamir Xhikës për 0-2, gol ky që u kontestua mjaft nga kukësianët për shkak të mosrespektimit të lojës fair-play pasi që lojtari i tyre i mbrojtjes ra në tokë nga një goditje me top, të cilën e shfrytëzoi Murataj për 0-2.

E pas tensioneve në fushë mes lojtarëve të të dyja skuadrave, Partizani i drejtuar nga Ilir Daja vendosi që t’ia hap portën Kukësit në sulmin e radhës.

Vesel Limaj i Kukësit vendosi përfundimtaren në portën e Alban Hoxhës që s’reagoi për 1-2 [Vesel Limaj 90 - Erald Çinari 63, Valentino Murataj 88].

 

Fitorja bën Partizanin t’i afrohet në 4 pikë Vllaznisë, pasi që këta barazuan sot 1-1 me Skënderbeun.

Ndërsa Kukësi tashmë i pesti, mbetet 7 pikë larg Teutës që është e katërta dhe me mundësi daljeje në Evropë.

TABELA. pas Xhiros XX:

1. Vllaznia 41p
2. Partizani 37p
3. Laçi 36p
4. Teuta 36p
5. Kukësi 29p
...
10. Apolonia 13p.


PLAYER RATINGS

Inter-Milan, notat e futbollistëve

Serie A

Inter-Milan, notat e futbollistëve

21/02/21 @ 18:48

VITIA - VLLAZNIA

Vitia bashkëkryeson Grupin B

FFK Liga e parë

Vitia bashkëkryeson Grupin B

21/02/21 @ 17:51

MILAN 0-3 INTER

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

Serie A

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

21/02/21 @ 17:03

ULPIANA - RAMIZ SADIKU

Ulpiana e merr kryesimin në Grupin B

FFK Liga e parë

Ulpiana e merr kryesimin në Grupin B

21/02/21 @ 16:58

SHQIP NË BOTË

Rikthehet Rashani, debuton për Erzurumsporin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rikthehet Rashani, debuton për Erzurumsporin

21/02/21 @ 16:42

FERIZAJ - DARDANA

Florim Berisha e ngrit Ferizajin në pozitën e katërt

FFK Liga e parë

Florim Berisha e ngrit Ferizajin në pozitën e katërt

21/02/21 @ 16:24

TREPÇA - A&N

6 fitore rresht për A&N, vazhdon ngritja

FFK Liga e parë

6 fitore rresht për A&N, vazhdon ngritja

21/02/21 @ 16:12

LIVERPOOL

Carragher: S’ka më arsyetime

Premier League

Carragher: S’ka më arsyetime

21/02/21 @ 15:50

BALLKANI - FERONIKELI

Daku i artë, Ballkani lider

FFK Superliga

Daku i artë, Ballkani lider

21/02/21 @ 15:35

TRANSFER

Zyrtare: Ernest Muçi te gjiganti polak

FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Ernest Muçi te gjiganti polak

21/02/21 @ 12:50

MIQËSORE

Lala: Shqipëria duhet të marrë shembull nga Kosova

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Lala: Shqipëria duhet të marrë shembull nga Kosova

16/02/21 @ 20:19

MIQËSORE

Salihu: E kemi obilim në festa të bashkohemi

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Salihu: E kemi obilim në festa të bashkohemi

16/02/21 @ 19:06

MIQËSORE

Ademi: Yjet kanë bërë t’i harrojmë vështirësitë

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Ademi: Yjet kanë bërë t’i harrojmë vështirësitë

16/02/21 @ 19:00

MIQËSORE

Miqësorja e veteranëve të Kosovës dhe Shqipërisë mbyllet pa fitues

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Miqësorja e veteranëve të Kosovës dhe Shqipërisë mbyllet pa fitues

16/02/21 @ 18:42

PËR DITËN E PAVARËSISË

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

16/02/21 @ 11:26

FSHF

Moti i keq, shtyhen ndeshjet e futbollit në Shqipëri

FSHF Kategoria Superiore

Moti i keq, shtyhen ndeshjet e futbollit në Shqipëri

14/02/21 @ 10:56

KATEGORIA SUPERIORE

Ndeshja e shtatë pa fitore për Skënderbeun

FSHF Kategoria Superiore

Ndeshja e shtatë pa fitore për Skënderbeun

12/02/21 @ 21:46

VLLAZNIA- LAÇI

Mposhtet lideri, nxehet lufta për titull

FSHF Kategoria Superiore

Mposhtet lideri, nxehet lufta për titull

05/02/21 @ 21:33

PAGA

Armando Sadiku, milioner në Bolivar

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Sadiku, milioner në Bolivar

02/02/21 @ 09:16


Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore