Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS

Inter-Milan, notat e futbollistëve

Foto: FCInter/fb

Inter-Milan, notat e futbollistëve


21 February, 2021 @18:48

Pas fitores së Interit ndaj Milanit 3-0 sot dhe ngritjes së epërsisë në krye të tabelës me 4 pikë, Eurosport ka publikuar notat e futbollistëve për këtë ndeshje, derisa lojtar i ndeshjes është shpallë Romelu Lukaku me 1 gol dhe 1 asitim të regjistruar.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE:

AC Milan: Donnarumma 6, Calabria 5, Kjaer 6, Romagnoli 4, Theo Hernandez 5, Tonali 5, Kessie 5, Saelemaekers 5, Calhanoglu 5, Rebic 5, Ibrahimovic 5.. REZ: Castillejo 5, Meite 5, Leao 5.

Inter: Handanovic 8, Skriniar 7, De Vrij 7, Bastoni 7, Hakimi 7, Barella 7, Brozovic 7, Eriksen 7, Perisic 7, Lautaro Martinez 8, Lukaku 9.. REZ: Darmian N/A, Gagliardini N/A, Vidal N/A, Young N/A, Sanchez N/A.

RAPORTI dhe GOLAT E NDESHJES


VITIA - VLLAZNIA

Vitia bashkëkryeson Grupin B

FFK Liga e parë

Vitia bashkëkryeson Grupin B

21/02/21 @ 17:51

MILAN 0-3 INTER

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

Serie A

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

21/02/21 @ 17:03

ULPIANA - RAMIZ SADIKU

Ulpiana e merr kryesimin në Grupin B

FFK Liga e parë

Ulpiana e merr kryesimin në Grupin B

21/02/21 @ 16:58

SHQIP NË BOTË

Rikthehet Rashani, debuton për Erzurumsporin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rikthehet Rashani, debuton për Erzurumsporin

21/02/21 @ 16:42

FERIZAJ - DARDANA

Florim Berisha e ngrit Ferizajin në pozitën e katërt

FFK Liga e parë

Florim Berisha e ngrit Ferizajin në pozitën e katërt

21/02/21 @ 16:24

TREPÇA - A&N

6 fitore rresht për A&N, vazhdon ngritja

FFK Liga e parë

6 fitore rresht për A&N, vazhdon ngritja

21/02/21 @ 16:12

LIVERPOOL

Carragher: S’ka më arsyetime

Premier League

Carragher: S’ka më arsyetime

21/02/21 @ 15:50

BALLKANI - FERONIKELI

Daku i artë, Ballkani lider

FFK Superliga

Daku i artë, Ballkani lider

21/02/21 @ 15:35

SHQIP NË BOTË

Muslija shënon, s’fal gabimin e kundërshtarit (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Muslija shënon, s’fal gabimin e kundërshtarit (Video)

21/02/21 @ 15:23

MILAN 0-3 INTER

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

Serie A

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

21/02/21 @ 17:03

SERIE A

Eusebio Di Francesko afër shkarkimit

Serie A

Eusebio Di Francesko afër shkarkimit

21/02/21 @ 10:45

SERIE A

Klubet e Seria A në garë për talentin e Palmeiras

Serie A/Transfere

Klubet e Seria A në garë për talentin e Palmeiras

21/02/21 @ 10:24

LAZIO - SAMPDORIA

27 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios

Serie A

27 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios

20/02/21 @ 18:04

TRANSFER

Tottenham dëshiron Skriniar

Premier League/Serie A/Transfere

Tottenham dëshiron Skriniar

20/02/21 @ 17:38

TRANSFER

Liverpool po mendon për DePaul

Premier League/Serie A/Transfere

Liverpool po mendon për DePaul

20/02/21 @ 17:20

LAZIO - SAMPDORIA

Lazio vs. Sampdoria, Vedat Muriqi rezervë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Lazio vs. Sampdoria, Vedat Muriqi rezervë

20/02/21 @ 14:07

SHQIP në BOTË

Pak minuta për Vojvodën në fitoren e Torinos

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Pak minuta për Vojvodën në fitoren e Torinos

19/02/21 @ 22:54

MILAN - INTER

Milani me mungesë në derbin kundër Interit

Serie A

Milani me mungesë në derbin kundër Interit

19/02/21 @ 21:04

JUVENTUS

Juventus me shansa të mira për Milik

Serie A/Ligue 1/Transfere

Juventus me shansa të mira për Milik

19/02/21 @ 20:49


Të gjitha lajmet nga Serie A