Të gjitha lajmet

MILAN 0-3 INTER

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës

Inter fiton derbin, Milan merr goditjen e radhës


21 February, 2021 @17:03

Pas goditjes së papritur nga Spezia e Ardian Ismajlit në xhiron e kaluar, Milan ka pësuar edhe në derbin e madh ndaj rivalit të përbetuar, Inter.

Inter ka qenë dominues në përballje dhe jashtëzakonisht efektiv para portës, për të fituar Derby della Madonnina 0-3 [Martinez 5’, 57’, Lukaku 66’].

Milan kishte rast për të barazuar me Theo Hernandezin kur rezultati ishte 1-0 ende, por s’arriti. Më pas, fillimi i pjesës së dytë me kontrollë të lojës nga rossonerët derisa Inter duhet t’i falenderojë Samir Handanovicit për mbrojtjet e rasteve të Zlatan Ibrahimovic.

E për statistika interesante prej sot, duhet përmendur që Romelu Lukaku është lojtari i parë i Interit që arrin të shënojë gol në katër derbi të njëpasnjëshme të Milanos që prej kohës së Benito Lorenzit, kur kishte shënuar në 1950!

Fitorja ngrit distancën e liderit Inter prej 1, në 4 pikë ndaj ndjekësit kryesorë në klasifikim - Milanit.

Inter në krye tash ka 53, ndërsa Milan mbetet në 49 pikë.


ULPIANA - RAMIZ SADIKU

Ulpiana e merr kryesimin në Grupin B

FFK Liga e parë

Ulpiana e merr kryesimin në Grupin B

21/02/21 @ 16:58

SHQIP NË BOTË

Rikthehet Rashani, debuton për Erzurumsporin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rikthehet Rashani, debuton për Erzurumsporin

21/02/21 @ 16:42

FERIZAJ - DARDANA

Florim Berisha e ngrit Ferizajin në pozitën e katërt

FFK Liga e parë

Florim Berisha e ngrit Ferizajin në pozitën e katërt

21/02/21 @ 16:24

TREPÇA - A&N

6 fitore rresht për A&N, vazhdon ngritja

FFK Liga e parë

6 fitore rresht për A&N, vazhdon ngritja

21/02/21 @ 16:12

LIVERPOOL

Carragher: S’ka më arsyetime

Premier League

Carragher: S’ka më arsyetime

21/02/21 @ 15:50

BALLKANI - FERONIKELI

Daku i artë, Ballkani lider

FFK Superliga

Daku i artë, Ballkani lider

21/02/21 @ 15:35

SHQIP NË BOTË

Muslija shënon, s’fal gabimin e kundërshtarit (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Muslija shënon, s’fal gabimin e kundërshtarit (Video)

21/02/21 @ 15:23

BORUSSIA DORTMUND

Paga që dëshiron Haaland

Bundesliga

Paga që dëshiron Haaland

21/02/21 @ 15:15

MBROJTËSI FRANCEZ

Bayern mposhti Liverpoolin dhe Unitedin për Upamecanon

Premier League/Bundesliga/Transfere

Bayern mposhti Liverpoolin dhe Unitedin për Upamecanon

21/02/21 @ 15:14

SERIE A

Eusebio Di Francesko afër shkarkimit

Serie A

Eusebio Di Francesko afër shkarkimit

21/02/21 @ 10:45

SERIE A

Klubet e Seria A në garë për talentin e Palmeiras

Serie A/Transfere

Klubet e Seria A në garë për talentin e Palmeiras

21/02/21 @ 10:24

LAZIO - SAMPDORIA

27 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios

Serie A

27 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios

20/02/21 @ 18:04

TRANSFER

Tottenham dëshiron Skriniar

Premier League/Serie A/Transfere

Tottenham dëshiron Skriniar

20/02/21 @ 17:38

TRANSFER

Liverpool po mendon për DePaul

Premier League/Serie A/Transfere

Liverpool po mendon për DePaul

20/02/21 @ 17:20

LAZIO - SAMPDORIA

Lazio vs. Sampdoria, Vedat Muriqi rezervë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Lazio vs. Sampdoria, Vedat Muriqi rezervë

20/02/21 @ 14:07

SHQIP në BOTË

Pak minuta për Vojvodën në fitoren e Torinos

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Pak minuta për Vojvodën në fitoren e Torinos

19/02/21 @ 22:54

MILAN - INTER

Milani me mungesë në derbin kundër Interit

Serie A

Milani me mungesë në derbin kundër Interit

19/02/21 @ 21:04

JUVENTUS

Juventus me shansa të mira për Milik

Serie A/Ligue 1/Transfere

Juventus me shansa të mira për Milik

19/02/21 @ 20:49

SHQIP në BOTË

Ismajli 90 min në humbjen ndaj Fiorentinës

Serie A

Ismajli 90 min në humbjen ndaj Fiorentinës

19/02/21 @ 20:43


Të gjitha lajmet nga Serie A