Të gjitha lajmet

ROMA-LIVERPOOL

Pas 11 vitesh në finale

Foto: ChampionsLeague/fb

Pas 11 vitesh në finale

2 May, 2018 @22:31

Roma
Liverpool
Roma 4 : 2 Liverpool
J. Milner (AG) 15', E. Džeko 52', R. Nainggolan 86', 90+ (P) 9' S. Mané, 25' G. Wijnaldum

Olimpico, Romë
Pas 11 vitesh në finale
Pas 11 vitesh në finale

Liverpool ka eliminuar përfundimisht Romën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për të kapur finalen e parë të garës më prestigjioze europiane pas 11 viteve.

Liverpool

Ekipi nga Anfield Road përkundër se u mposht nga Roma 4-2 sonte, me fitoren 5-2 në përballjen e javës së kaluar dhe me rezultat të përgjithshëm, 7-6 ka siguruar biletën për finale, ku do të takohet me Real Madridin, mbrojtësin e titullit, që eliminoi mbrëmë Bayernin.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Sa i përket duelit të sontëm, James Milner (AG), Edin Dzeko dhe Radja Nainggolan (2) shënuan për Romën, kurse Sadio Mane dhe Georgino Wijnaldum për ekipin e Jurgen Kloppit.

Liverpool

Përndryshe, finalja Liverpool - Real Madrid është luajtur edhe në vitin 1981 të Kupës së atëhershme të Kampionëve, ku kishte triumfuar Liverpool me golin e Alan Kennedyt, 1-0.DREJT UEFAs

Drita dhe Prishtina “sigurojnë” garat europiane!

BOROZANI/Arkiv

2 May, 2018 @22:04

Tri xhiro pa përfunduar stinori në Superligë dhe pa përfunduar ndeshja finale e Kupës së Kosovës, mund të thuhet që…

GJILANI - DRITA

Pa fitues në derbin e ashpër

FOTO / Arkiv

2 May, 2018 @18:24

Derbi i Anamoravës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përkundër atmosferës së ngrohtë në tribuna, ka kaluar ashpër në fushë. Faulime…

FERONIKELI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Drenas

FOTO/ Arkiv

2 May, 2018 @18:18

Pas 4 fitoreve radhazi të shënuara, Prishtina është ndalur në Drenas sot në përballje ndaj Feronikelit, në barazim pa gola,…

LLAPI - DRENICA

Llapi del i treti

2 May, 2018 @18:11

Fitore minimale, por e rëndësishme për tu ngritur në klasifikim. Kjo është ajo që mund të thuhet për Llapin, që…

LIRIA - TREPÇA

89shi triumfon në Prizren

BOROZANI

2 May, 2018 @18:04

Trepça’89 ka dalë fituese në përballje me Lirinë në Përparim Thaqi të Prizrenit. Mitrovicasit kanë shënuar fitoren e 12 të…

XHERDAN SHAQIRI

Tifozi special i Dritës

Foto: Instagram Screenshot

2 May, 2018 @16:20

Njëri ndër futbollistët më të mirë të kombëtares zvicerane me origjinë nga Kosova, Xherdan Shaqiri, në këto momente është shtrirë…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Drenica

Foto: KFLlapi/fb/arkiv

2 May, 2018 @15:57

Janë përcaktuar edhe 11-shet që do të dalin në fushë në përballjen tjetër të ditës, ndërmjet Llapit dhe Drenicës. …

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Feronikeli-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

2 May, 2018 @15:27

Njëri ndër duelet e vështira të Prishtinës për të ndjekur titullin kampion, zhvillohet sot, ku bardhekaltërit janë mysafir të ish-kampionit,…

PARA DERBIT

11-shet: Gjilani-Drita

2 May, 2018 @15:17

Skuadra e Gjilanit me trajner Alban Hysenin, do të dalë në derbin e javës ndaj Dritës me këtë 11-she. …

JAVA XXX

4 ndeshje, vëmendja në derbin e Anamoravës

E.Z / BOROZANI

2 May, 2018 @10:49

Mesjava me Superligë! Me fillim nga ora 16:00, sot zhvillohen 4 ndeshje të xhiros së XXX të Superligës së Kosovës…

1/8

Shorti i Champions League, data dhe vazot

12 December, 2018 @23:24

Pasi u kuptuan 16 skuadrat që do të jenë në 1/8 e finales, le të shohim vazot dhe datën e…

GRUPI H

Liderët mposhten, por kualifikohen

Foto: Squawka

12 December, 2018 @23:17

Si në ndeshjet e grupit G, edhe në ndeshjet e Grupit H sonte liderët pësuan humbje. Juventusi u…

GRUPI G

Rusët e çekët fitojnë, spanjollët e italianët vazhdojnë tutje

12 December, 2018 @23:10

Në dy ndeshjet e luajtura sonte me fillim nga ora 18:55, Reali dhe Roma janë mposhtur nga CSKA e Moskës,…

GRUPI F

Barazimi mjafton, Lyoni në 1/8 e finales

12 December, 2018 @23:02

Një barazim në ndeshjen e fundit të grupit i ka mjaftuar skuadrës së Lyonit që ta arrijë 1/8 e finales…

GRUPI E

Goleadë në Amsterdam, lidershipi gjermanëve

12 December, 2018 @22:09

Me gjashtë gola të shënuara dhe dy kartonë të kuq është mbyllur ndeshja mes Ajaxit dhe Bayernit në ‘Johan Cruijff…

Të gjitha lajmet nga Champions League