Të gjitha lajmet

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit.

23 vjeçari, krisi ligamentin e gjurit dhe u largua vetëm pas 13 minutave lojë kundër Liverpoolit, të dielen në “Community Shield” - Wembley.

“Normalisht, ky lloj dëmtimi në ACL zgjatë gjashtë ose shtatë muaj. Shpresojmë që në shkurt ose mars ai të kthehet me ne,” tha Guardiola sot në konferencë për shtyp.

Gjermani shënoi 10 gola në 31 paraqitjet e tij në Premier Ligë sezonin e kaluar dhe thuhej se ishte arritur një marrëveshje për transfer në Bayern Munich.

E rreth kësaj Guardiola shtoi: “Unë nuk kam menduar për largimin e tij. Unë gjithmonë thoja që ai është lojtari i yni dhe ai nuk më tha se donte të largohej. Mendoja se ai ishte gjithmonë i yni”.

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

SKUADRA E MILANIT

Milan vjen me këta lojtarë në Kosovë

9 August, 2019 @14:21

Skuadra e Milanit përmes një njoftimi ka bërë të ditur 24-shen që udhëton për Kosovë për miqësoren me Feronikelin. …

Të gjitha lajmet nga