Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAN UTD

Përfundon seria e fitoreve për Manchester Unitedin

Përfundon seria e fitoreve për Manchester Unitedin


20 December, 2014 @17:58

​Seria prej gjashtë fitoreve rresht në Premier League e Manchester Unitedit, ka marrë fund në Villa Park.

Djajtë e kuq nuk kanë arritur të marrin më shumë se një pikë nga dueli i vështirë kundër Aston Villas, që përfundoi me rezultat 1-1.

Madje United nga minuta 18’ ishte në disavantazh pasi vendasit kaluan në epërsi me golin e Christian Bentekes, i cili me një goditje mjeshtërore brenda zonës së reptësisë, e gjeti në gjumë portierin në formë, David De Gea.

Rezultati u barazua në minutën e tetë të pjesës së dytë, me golin e Radamel Falcaos, që shënoi bukur me kokë.

Aston Villa nga minuta 65’ lujti me një lojtar më pak pasi Gabriel Agbonlahor u ndëshkua me karton të kuq, mirëpo ky fakt nuk ndikoi në ndryshim të rezultatit.

Rezultatet dhe tabela aktuale.


BARÇA

Barcelona shkatërron Cordoban

La Liga

Barcelona shkatërron Cordoban

20/12/14 @ 17:33

DORTMUND

Dortmund drejtë fundosjes

Bundesliga

Dortmund drejtë fundosjes

20/12/14 @ 17:19

MAN CITY

City vazhdon me fitore

Premier League

City vazhdon me fitore

20/12/14 @ 16:15

YLLI SALLAHI

Sallahi në Karlsruher

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Sallahi në Karlsruher

20/12/14 @ 11:27

BAYERN

Robben shpëton Bayernin

Bundesliga

Robben shpëton Bayernin

19/12/14 @ 22:29

DANEZI NË OLD TRAFFORD

Rasmus Højlund - para zyrtarizimit te Manchester United

Premier League/Serie A/Transfere

Rasmus Højlund - para zyrtarizimit te Manchester United

30/07/23 @ 14:11

VAZHDON KONTRATËN ME EKIPIN E FËMIJËRISË

Me rrogë të re, Rashford vazhdon deri në vitin 2028

Champions League/Premier League

Me rrogë të re, Rashford vazhdon deri në vitin 2028

18/07/23 @ 22:29

MEDIA TALK

Broja kërkon largimin nga Chelsea, dy ekipe të PL janë të interesuara

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Broja kërkon largimin nga Chelsea, dy ekipe të PL janë të interesuara

04/07/23 @ 11:10

PREMIER LEAGUE

Sa kanë fituar ekipet e Premier League gjatë sezonit 22/23?

Premier League

Sa kanë fituar ekipet e Premier League gjatë sezonit 22/23?

21/06/23 @ 10:36

the GUNNERS

Partey mund të shkojë, nëse vjen Caicedo

Champions League/Premier League/Transfere

Partey mund të shkojë, nëse vjen Caicedo

14/06/23 @ 08:56

PARADA E FITUESVE

Rreth 200 mijë tifozë priten të festojnë trofeun me Manchester Cityn

Champions League/Premier League

Rreth 200 mijë tifozë priten të festojnë trofeun me Manchester Cityn

11/06/23 @ 23:51

MANCHESTER CITY KAMPION EVROPE

Manchester City për herë të parë fiton Ligën e Kampionëve, kompleton tripletën!

Champions League/Premier League

Manchester City për herë të parë fiton Ligën e Kampionëve, kompleton tripletën!

10/06/23 @ 23:03

CITY FITON EDHE KUPËN

Manchester City fiton edhe FA Cup

Premier League

Manchester City fiton edhe FA Cup

03/06/23 @ 21:08

POCH ZYRTARIZOHET TE CHELSEA!

“Ai duhet të fitojë”, Chelsea emëroi Pochettinon

Premier League/Transfere

“Ai duhet të fitojë”, Chelsea emëroi Pochettinon

30/05/23 @ 14:23

BILETA E FUNDIT PËR PREMIER LIGË 2023/24

Në Wembley, do të përcaktohet pjesëmarrësi i fundit i Premier Ligës 23/24

Premier League

Në Wembley, do të përcaktohet pjesëmarrësi i fundit i Premier Ligës 23/24

18/05/23 @ 11:24


 
Të gjitha lajmet nga Premier League