Të gjitha lajmet

ANDRE VILLAS-BOAS

Portugezi në Real Madrid?!

Portugezi në Real Madrid?!

11 June, 2018 @13:33

E përditshmja sportive madrilene, Marca, ka dalë me një shkrim sot ku pohon se trajneri i dikurshëm i Tottenham Hotspurit, Andre Villas-Boas mund të bëhet trajner i ri i Real Madridit.

Trajneri 40 vjeç është larguar nga Shanghai SIPG në nëntor të vitit të kaluar, derisa mori pjesë në Dakar Rally 2018.

Ndërsa Marca, duke u bazuar në raportin e RMC Sport ka shkruar se Villas-Boas mund të merr detyrën e trajnerit të përkohshëm në klub, derisa kryesia të vendos për një trajner që do ta drejtojë ekipin për kohë më të gjatë.

Chelsea, Tottenham dhe Zenit kanë qenë ekipet e fundit që ka drejtuar portugezi, para se të largohej për në Superligën kineze të futbollit.NË POZHARAN

Vllaznia konfirmon trajnerin pas rënies

Foto: KFVllaznia/ fb/ VideoArberi

11 June, 2018 @12:21

Pas stinorit historik të kaluar në Superligë të Kosovës, Vllaznia e Pozharanit i është kthyer Ligë së Parë të futbollit,…

NË PËRJETËSI

Llapi tërheq 9-shen e Vokrrit

11 June, 2018 @12:16

Si klubi i parë i tij i legjendës Fadil Vokrri, KF Llapi sot ka marrë vendim që të tërheq nga…

CARIOCA

Prej përkundjes te telefonata

10 June, 2018 @19:23

Dikur Brazili festonte golat në Kampionat Botëror duke përkundur fëmijën e mesfushorit Bebeto, që me Romarion shënonin në “SHBA 1994”.…

EKSKLUZIVE

Ilir Syla, përfundimisht i Vëllaznimit

Foto: Ilir Syla (Facebook)

10 June, 2018 @16:54

Edhe pse ditë më parë u prezantua zyrtarisht te skuadra e Llapit, transferimi i Ilir Sylës te Llapi nuk…

BASTORET BOTËRORE

Cili ekip është favorit, sipas bastoreve?

Panamaja, llogaritet me gjasa më të vogla për triumf në "Rusia 2018"/ Foto: fifa/fb

10 June, 2018 @16:41

Tashmë numri i madh i bastoreve botërore kanë vendosur kuotat përfundimtare, disa ditë para fillimit të Kampionatit Botëror “Rusia…

RROGAT / PAGAT E SELEKTORËVE NË BOTËROR

Prej 173 mijë deri në 4 milionë

Foto: DFB/fb

10 June, 2018 @16:04

Katër përfaqësueset që po llogariten si favorite për të triumfuar në Kampionatin Botëror Rusia 2018, i kanë edhe katër selektorët…

SPEKULIME

Shaqiri: S’mund të them asgjë

10 June, 2018 @14:46

Pasi skuadra e tij, Stoke City, ra nga elita e futbollit anglez, Xherdan Shaqiri pritet të transferohet diku tjetër. Javëve…

LETRA E UEFA-së

Čeferin: Vokrri çelës i pranimit të Kosovës në UEFA

Fadil Vokrri duke parakaluar para ndeshjes së parë miqësore të Kosovës, para pranimit në UEFA e FIFA/ BOROZANI/ E. D.

9 June, 2018 @19:50

Pak më parë edhe faqja zyrtare e UEFA-së ka plasuar lajmin për vdekjen e kryetarit të FFK-së, Fadil Vokrri. …

NDERIMET

FFK njofton për ceremoninë e varrimit të Vokrrit

9 June, 2018 @15:20

Ditën e nesërme, më 10 qershor, do të bëhet ceremonia e varrimit të Fadil Vokrrit, në Prishtinë. Ceremonia e…

IN MEMORIAM

Biografia e shkurtër e Fadil Vokrrit

9 June, 2018 @12:47

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, ndërroi jetë sot në Prishtinë, në moshën 57 vjeçare. …

GRUPI D

Schalke mban Gallatën në Evropë

11 December, 2018 @21:22

Krahas humbjes nga Portoja me rezultat 2-3, fitorja e Schalkes ndaj Lokomotiv Moskës, ia mundësoi Galatasarayit ta siguron Europa Leaguen. …

CHAMPIONS LEAGUE

Situata interesante në Grupet B dhe C

11 December, 2018 @17:33

Sonte dhe nesër zhvillohet xhiroja e fundit e fazës grupore në Champions League. Kur jemi te ndeshjet që luhen sonte,…

SHORTI I TOP16

Dhjetë ditë para shortit të Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com via sportslife

6 December, 2018 @23:48

UEFA ka bërë të ditur se me fillim prej orës 12:00 më 17 dhjetor 2018 do të hidhet shorti i…

GARA E RE EKIPORE E UEFAsë

UEFA aprovoi Europa League 2

6 December, 2018 @23:11

Ditë më parë, Komiteti Ekzekutiv i UEFA-së ka aprovuar krijimin e garës së re ekipore të UEFA-së për ciklin 2021-2024.…

LUKA MODRIC

Kroati më i mirë në histori

4 December, 2018 @14:51

Tashmë edhe zyrtarisht mund të thuhet që mesfushori kroat, Luka Modric, është futbollisti më i mirë kroat në histori të…

Të gjitha lajmet nga Champions League