Të gjitha lajmet

FERRONIKELI

Prezentohet Ben Hamed Kone

Foto: kf ferronikeli

Prezentohet Ben Hamed Kone

30 January, 2018 @22:04

Ferronikeli sot e prezentoi sulmuesin nga Bregu i Fildishtë, Ben Hamed Kone.

A

30 vjeçari Kone, së fundi ka qenë pjesë e ekipit nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Dibba al Fujairah.

TABELA AKTUALE / SUPERLIGA

Nikli aktualisht gjendet në pozitën e katërt në Superligë me 28 pikë të grumbulluara pas 18 xhirove të luajtura.

TRANSFER

Rashica në Bundesligë

30 January, 2018 @19:59

Përfundon aventura e Milot Rashicës në Eredivisie. Anësori i Përfaqësueses së Kosovës karrierën do ta vazhdojë te Werder Bremeni në…

VISAR MUSLIU

Shkëndija prezenton Musliun

Visar Musliu me fanellë të Shkëndijës/ Foto: KFShkendija.com

30 January, 2018 @10:59

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Maqedonisë, Visar Musliu, është prezentuar si lojtar i ri i Shkëndijës, ka bërë të ditur faqja…

BASILIO

Shkupi përforcohet me sulmues premtues afrikan

Foto: FCShkupi Official

30 January, 2018 @10:23

Edhepse ekipi po vazhdon përgatitjet në Antalja të Turqisë, përforcimet nuk ndalen. Shkupi, që së fundi ka ndërruar kryesinë dhe…

PAPA ALIOUNE N'DIAYE

Stoke merr mesfushorin e Galatës

30 January, 2018 @10:00

Mesfushori senegalez i Galatasarayit të Stambollit, Papa Alioune Badou N’diaye, është anëtar i ri i Stoke Cityt në Premier Ligë.…

GERARD DEULOFEU

Watford zyrtarizon lojtarin e Barçës

30 January, 2018 @5:36

Deri në fund të këtij stinori, si huazim, futbollisti i Barcelonës, Gerard Deulofeu, do të jetë pjesë e Watfordit, kanë…

DANIEL STURRIDGE

Sulmuesi i Liverpoolit, te ekipi që i eliminoi

29 January, 2018 @22:24

Sulmuesi i reprezentacionit të Anglisë dhe i Liverpoolit, Daniel Sturridge, është zyrtarizuar si huazim te West Bromwich Albion deri në…

SHORTI I FA CUP

Çiftet e raundit V të Kupës FA

29 January, 2018 @22:13

Sot janë kuptuar edhe çiftet e raundit të pestë të Kupës FA. Kështu, në duelet që pritet të zhvillohen…

PREZANTOHET

Florent Hasani prezantohet te skuadra e re

29 January, 2018 @20:39

Pak ditë pas lajmit zyrtar, sot Florent Hasani është prezantuar te skuadra e tij e re. Mitrovicasi Hasani, që…

TRANSFERE

Ferizaji vër8 përforcohet

29 January, 2018 @20:35

Skuadra e Ferizajit sot ka arritur marrëveshje me tetë lojtarë para përfundimit të afatit kalimtar të janarit. Tetë lojtarët që…

LUCAS MOURA

Edhe Moura në Premier Ligë

29 January, 2018 @22:07

Mesfushori brazilian i Paris St Germainit, Lucas Moura, pritet të bëhet anëtar i ri i Tottenham Hotspurit, njoftojnë mediat angleze…

TRANSFERE

Drenica përforcohet me dy lojtarë nga Shqipëria

29 January, 2018 @20:08

Pak më parë, skuadra nga Skenderaji, Drenica, ka paralajmëruar se ka arritur marrëveshja me dy lojtarë nga Shqipëria. Arsen Sykaj…

ISTOGU - FERONIKELI

Ç3: 10 minuta larg finales

6 April, 2019 @15:44

Feronikeli e riktheu epërsinën. Rezultati aktual është 47-51. Arti Hajdari me 15 pikë është më i miri te Nikli, derisa…

PJESA E PARË: ISTOGU - FERONIKELI

7 pikë epërsia për Istogun pas 20 minutave

6 April, 2019 @15:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Istogu - Feronikeli. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 39-32 në favor të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Trepça ‘89

6 April, 2019 @15:10

Janë caktuar formacionet startuese të Drenicës dhe të Trepçës ‘89. DRENICA: Ymeri, Bejta, Sykaj, Lushtaku, Pasoma, Thaqi, Mustafa, Dajaku, Uka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Llapi

6 April, 2019 @14:50

Janë publikuar formacionet startuese të KEK-ut dhe të Llapit. KEK-u: Gllareva, Kutllovci, Vitija, Prishtina, Musliu, Lleshi, Qerimi, Nimani, Dushi, Stullqaku,…

PLAY OFF: NEW BASKET - KAÇANIKU

New Basket, finalisti i parë në Ligën e Dytë

6 April, 2019 @14:27

Skuadra nga Prizreni, New Basket, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të serisë Kaçanikun me rezultat 59-50, u…

Të gjitha lajmet nga