Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - DRENICA

Prishtina në formë edhe në Superligë

Prishtina në formë edhe në Superligë


13 February, 2021 @14:36

Pas triumfit në Superkupë dhe kualifikimit në çerekfinale të Kupës, skuadra e Prishtinës ka vazhduar të tregojë formë të lartë edhe në kampionat duke fituar tri pikë të reja.

Ekipi i trajnerit Zekirija Ramadani e mposhti Drenicën me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë të stinorit pranveror.

FORMACIONET E NDESHJES

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën 13’ kur sulmuesi Alban Shillova shënoi për epërsinë e bardhekaltërve.

Gjërat për Prishtinën u lehtësuan në minutën 36’ kur Bledar Devolli i Drenicës u ndëshkua me karton të kuq pas dy të verdhave dhe drenicakët mbetën me një lojtar më pak.

Megjithatë, pavarësisht disavantazhit në numër, Drenica u kundërpërgjigj pak para përfundimit të pjesës së parë, me golin e brazilianit Denissson Santos në minutën 44’, i cili shënoi për ta barazuar rezultatin në 1-1.

Në pjesën e dytë vendasit treguan paraqitje më të mirë në lojë, e kjo edhe u kurorëzua me dy gola që ua siguroi fitoren, ndërsa për këtë u përkujdesën Leonit Abazi (62’) dhe Gentian Muça (71’), që u regjistruan në listën e realizatorëve.

Fillimisht Abazi shënoi për epërsinë 2-1 të Prishtinës duke e shfrytëzuar në mënyrën më të mirë gabimin e portierit drenicak, Arion Ymeri, derisa më pas Muça shënoi golin përfundimtar me kokë, pas asistimit të bukur nga krahu i djathtë i Besnik Krasniqit.

Deri në fund të ndeshjes Prishtina shënoi edhe njëherë në minutën 88’ nëpërmjet Qëndrim Zybës, mirëpo gjyqtari i ndeshjes anuloi golin për shkak të pozitës jashtë lojë.

TABELA AKTUALE

Kjo është fitorja e dhjetë e Prishtinës në Superligë, po aq sa ka edhe Drenica numër të humbjeve.

 


CITY 3-0 SPURS

City briliant, lehtë ndaj Tottenhamit

Premier League

City briliant, lehtë ndaj Tottenhamit

13/02/21 @ 23:46

BARCELONA 5-1 ALAVES

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

La Liga

Messi e Trincao nga dy herë për fitoren e 7 radhazi

13/02/21 @ 23:34

SHQIP në BOTË

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ardian Ismajli me ekipin ndalin liderin

13/02/21 @ 23:02

FUTSALL

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

Futsall Superliga

Peja Futsall kualifikohet në 1/8 e finales së Kupës

13/02/21 @ 21:59

SHQIP në BOTË

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani fenomenal, Napoli triumfon ndaj Juventusit

13/02/21 @ 21:40

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga