Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KREU I SUPERLIGES EVROPIANE

Puna vazhdon, Superliga do të jetësohet

Puna vazhdon, Superliga do të jetësohet


22 April, 2021 @12:08

Kryetari i Real Madridit dhe i Superligës Evropiane të futbollit, Florentino Perez, nuk është dorëzuar.

Përkundër largimit masiv të skuadrave nga projekti Superliga Evropiane pas presioneve të mëdha nga UEFA, FIFA, Federatat përkatëse dhe tifozëritë angleze — Perez ka bërë të ditur se kontratat ende ekzistojnë me klubet dhe se projekti Superliga Evropiane është ndalur vetëm përkohësisht.

“Do të vazhdojmë punën. Projekti është duke pushuar përkohësisht. Nuk mund të dalësh nga kontrata e nënshkruar në këtë mënyrë. Janë kontrata që detyrojnë. Ndoshta ne nuk e kemi shpjeguar mirë tërë projektin, por ndoshta edhe nuk na lanë kohë për të shpjeguar atë mirë e mirë, pas agresionit dhe kërcënimeve të shfaqura,” është cituar të ketë thënë kreu i madrilenëve.

Ai ka insistuar se Superliga Evropiane është këtu për të shpëtuar futbollin, derisa ka thënë se në 2 dekadat e tij në futboll, asnjëherë s’e ka menduar një agresion të tillë të shfaqur nga Federatat.

“Jam në futboll qe 20 vjet dhe kurrë s’kam parë kërcënime të tilla. Thuajse e mbytëm dikë. Thuajse e mbytëm futbollin. Ne vetëm po tentojmë shpëtimin e futbollit. Formati i Ligës së Kampionëve është i vjetër dhe e vetmja gjë interesante që ka mbetur aty është faza e çerekfinales e tutje,” ka thënë Perez.


LA LIGA

Reali lider, pret gabimin e Atleticos

La Liga

Reali lider, pret gabimin e Atleticos

21/04/21 @ 23:53

PREMIER LEAGUE

Manchester City afër titullit

Premier League

Manchester City afër titullit

21/04/21 @ 23:36

SHQIP në BOTË

S’ka minuta për Ujkanin e Vojvodën, barazon Torino

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

S’ka minuta për Ujkanin e Vojvodën, barazon Torino

21/04/21 @ 22:58

SHQIP në BOTË

Humbja e gjashtë rresht për Bremenin

Bundesliga

Humbja e gjashtë rresht për Bremenin

21/04/21 @ 22:42

SUPERLIGA TURKE

Në minutën e 6 shtesë shpëtohet pika, por lëshohet një rast ideal

International

Në minutën e 6 shtesë shpëtohet pika, por lëshohet një rast ideal

21/04/21 @ 22:39

SPURS - SOUTHAMPTON

Ryan Mason fillon me fitore te Spurs

Premier League

Ryan Mason fillon me fitore te Spurs

21/04/21 @ 21:44

MILAN - SASSUOLO

Milani pëson, Interi i afrohet titullit

Serie A

Milani pëson, Interi i afrohet titullit

21/04/21 @ 21:04

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

25/06/21 @ 19:20

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

UEFA

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

Champions League

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

24/06/21 @ 16:53

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

Champions League

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

23/06/21 @ 14:03

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

Champions League

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

22/06/21 @ 22:24

FOLGORE - PRISHTINA

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

Champions League

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

22/06/21 @ 21:55

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

Champions League

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

22/06/21 @ 19:12

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40


 
Të gjitha lajmet nga Champions League