Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Rabiot pranë Barcelonës

Rabiot pranë Barcelonës

19 December, 2018 @11:27

Mosvazhdimi i kontratës me Paris St Germainin ka ngjallë përfoljet për kalimin e tij te Barcelona.

Adrien Rabiot 23 vjeç, konsiderohet si investim afatgjatë për Barcelonën dhe edhe nëse do të mund të nënshkruajë Frenkie de Jongun e Ajaxit, 21 vjeç, ekipi konsideron se është më mirë të kenë dy opcione serioze sesa një, ka shkruar Mundo Deportivo sot.

Gjithashtu, gazeta e afërt me ekipin e Barcelonës ka bërë të ditur se përkundër që nuk do të ketë dëmshpërblim për t’i paguar PSG-së, Barcelona do t’i ofrojë 10 milionë euro futbollistit si çmim për nënshkrim (signing fee), që gjithashtu konsiderohet si opcion më i lirë sesa çfarëdo dëmshpërblimi ndaj ekipi për moshën dhe cilësinë e lojtarit.

FRANCEZI ME PËRVOJË

Arsenal zyrtarizon largimin e Koscielnyt

6 August, 2019 @16:21

Qendërmbrojtësi francez i Arsenalit, Laurent Koscielny, pas 353 paraqitjeve të regjistruara me topçinjtë largohet nga klubi, duke shkuar te ekipi…

ZYRTARE

Marseille përforcohet me sulmues nga Argjentina

Foto: Olympique Marseille

5 August, 2019 @21:05

Përforcim te Marseille! Marseille ka nënshkruar me sulmuesin e Argjentinës Dario Benedetto nga Boca Juniors, me një marrëveshje katër vjeçare. …

GJAKOVARI NË FRANCË

Eros Grezda pranë kalimit në Ligue1

Foto: Rangers/fb

26 July, 2019 @14:36

Njëri ndër futbollistët ofanziv të kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të kalojë në Ligue 1 të Francës, pasi që nuk…

MBROJTËSI

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

15 July, 2019 @10:24

Mbrojtësi i Danimarkës me origjine shqiptare, Riza Durmishi, mund të përfundojë në Superligën turke, sikurse edhe Donis Avdijaj që nuk…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1