Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARAKUALIFIKIMET

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

Foto: prishtinafc.com

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…


21 June, 2021 @23:47

Trajneri që arriti ta bënte Prishtinën kampion pas 7 sezonesh, Zekirija Ramadani, ka folur për faqen zyrtare të klubit një ditë para ndeshjes së parë të ekipit në turin parakualifikues të Ligës së Kampionëve.

Ndër të tjera Ramadani ka thënë se nëse ekipi do të jap maksimumin në këtë ndeshje, fitorja as që vjen në diskutim.

“Kjo është garë e re për klubin. Na pret ndeshja e Champions ku kemi përballë kampionët e San Marinos. Kushtet i kemi ideale dhe kemi bërë përgatitjet e nevojshme për ndeshje. Jam i bindur që nëse djemtë japin maksimumin në lojë, atëherë nuk e diskutojmë aspak fitoren. Takimin duhet marrë jashtëzakonisht me seriozitet, përkundër që analistët e quajnë amator ekipin kundërshtar,” ka thënë ndër të tjera Ramadani, që ka theksuar mungesat e Leotrim Bekteshit dhe Leonit Abazit, por që shokët e tyre pritet t’i zëvendësojnë denjësisht.

Prishtina nesër mbrëma në Elbasan luan përballjen gjysmëfinale të turit parakualifikues të Ligës së Kampionëve ndaj kampionit të San Marinos, Folgore. Ndeshja nis në ora 20:00.


PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

21/06/21 @ 23:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

21/06/21 @ 23:17

FINLANDA 0-2 BELGJIKA

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

Evropiani/International

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

21/06/21 @ 23:12

RUSIA 1-4 DANIMARKA

Brilanca daneze shpërblehet në fund

Evropiani/International

Brilanca daneze shpërblehet në fund

21/06/21 @ 22:59

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

21/06/21 @ 20:20

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

21/06/21 @ 20:13

EURO2020

Mësohet kundërshtari i Italisë në 1/8 e finales

Evropiani

Mësohet kundërshtari i Italisë në 1/8 e finales

21/06/21 @ 20:01

UKRAINA - AUSTRIA

Fitore ndaj Ukrainës, Austria në 1/8 e finales

Evropiani

Fitore ndaj Ukrainës, Austria në 1/8 e finales

21/06/21 @ 19:56

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

BALLKANI

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

FFK Superliga

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

20/06/21 @ 16:43

MALISHEVA

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

FFK Superliga

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

19/06/21 @ 19:00

SULMUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS

Daku rikthehet në elitën kroate

FFK Superliga/International/Transfere

Daku rikthehet në elitën kroate

19/06/21 @ 17:51

DRITA

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

FFK Superliga/Transfere

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

18/06/21 @ 22:14

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga