Të gjitha lajmet

GOL I REPREZENTUESIT

Rashica shënon dhe regjistrohet rekord i ri i Werderit

Rashica shënon dhe regjistrohet rekord i ri i Werderit

30 March, 2019 @15:41

Milot Rashica që në fillim të ndeshjes ka shënuar për ekipin e tij që po luan ndaj Mainzit dhe me këtë gol, të shtatin e stinorit në Bundesligë, Werder ka thyer rekordin e golave të shënuar radhazi në Bundesligë.

Werder kështu ka shënuar në 28 ndeshje radhazi në Bundesligë, ndërsa Rashica me golin e tij [të tetin në vitin 2019] është barazohet me Robert Lewandowskin që ka shënuar tetë sosh këtë vit.

FULHAM - MANCHESTER CITY

Rimarrin kreun

Foto: premierleague.com

30 March, 2019 @15:25

Me dy gola të shënuara ndaj Fulhamit që duket i dorëzuar nga aventura në Premier Ligë, Manchester City sot ka…

FERIZAJ - DRITA

Shabani vendos për kampionin

29 March, 2019 @16:04

Drita ka arritur të shënojë fitore me rezultat 1-2 ndaj Ferizajit. TABELA AKTUALE Marsi perfekt i kampionit. Pesë fitore…

LIRIA - LLAPI

Liria demolohet në Prizren

29 March, 2019 @15:58

Liria në përballjen që u zhvillua në Prizren ka pësuar 0-4 nga Llapi. TABELA AKTUALE Duket se shpëtimi për…

SUHAREKA

Ballkani përforcohet me 3 lojtarë

29 March, 2019 @14:10

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, pak më parë i zyrtarizoi tri përforcimet e reja të skuadrës. Bajram Nebihu, Aldin Adzovic dhe…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Llapi

29 March, 2019 @13:54

Janë caktuar formacionet zytare të Lirisë dhe të Llapit. LIRIA: Flamur Gashi, Behar Dina, Valon Bytyqi, Jimenez, Florian Daci, Ilir…

11-SHET

Formacionet zytare: Ferizaj - Drita

29 March, 2019 @13:47

Janë publikuar formacionet zytare të Ferizajit dhe të Dritës. FERIZAJ: Armend Blakqori, Veton Shabani, Dren Gashi, Viktor Kuka, Arbër Mone,…

FERIZAJ - DRITA

Fitore për frymëmarrje

29 March, 2019 @10:29

Ndeshja e dytë e ditës në kuadër të xhiros së XXIV, do të luhet në mes të Ferizajit dhe Dritës. …

LIRIA - LLAPI

Liria për shpëtim, Llapi për ndjekje

29 March, 2019 @10:24

Sot do të hapet xhiroja e XXIV e Superligës së Kosovës në futboll. Njëra prej dy dueleve që do të…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

NGA KUVENDI

Superliga me 10 skuadra

Foto: FFK

28 March, 2019 @21:35

Në Kuvendin e Punës së FFK-së sot është marrë Vendimi që nga stinori 2020/21 Superliga e Kosovës në futboll të…

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

DFB POKAL: QUARTER FINAL

Falë Rashicës, Werderi arrin gj’finalen

Foto: Werder Official/fb

3 April, 2019 @22:58

Werder Bremen është gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Gjermanisë, derisa sonte eliminoi Schalken duke e mposhtur si mysafir 0-2.…

KUPA GJERMANE

Raketa e Rashicës

3 April, 2019 @22:16

Lojtari i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar një super gol për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij në ndeshjen e…

FREIBURG - BAYERN

Abrashi ndal Bayernin, Dortmund lider

Foto: SCFreiburg/tw

30 March, 2019 @17:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, luajti 90 minuta dhe kishte një karton të verdhë [43’] në ndeshjen ku ekipi…

WERDER - MAINZ

Shkëlqimi i Rashicës në fitore

Foto: uefa.de

30 March, 2019 @17:25

I jashtëzakonshëm! Milot Rashica sot ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e Werderit ndaj Mainzit 3-1. Së pari…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga