Të gjitha lajmet

SUPERCOPA d'ESPANA

Reali fiton Superkupën pas penalltive

Reali fiton Superkupën pas penalltive

12 January, 2020 @21:45

Real Madrid i drejtuar nga Zinedine Zidane-i ka arritur të fitojë trofeun e parë të vitit 2020 në Spanjë, duke fituar sonte Superkupën e Spanjës - në ndeshjet që u zhvilluan në Arabi Saudite.

Pasi që kishin kaluar Valencian në gjysmëfinale, sot është dashur të luajnë 120 minuta lojë dhe të triumfojnë vetëm pas penalltive 4-1 ndaj rivalit lokal, Atletico Madrid.

Përgjatë 120 minutave lojë topi ishte 53% te Reali ndërsa 47% Atleticoja. Kurse në minutën e 115-të urugujani i Realit Fran Valverde mori karton të kuq të qëllimshëm pasi që ndali rivalin që shkonte drejt golit, thuajse, të sigurt!

Tensionime në ndeshje pat, por në fund, pas nëntë kartonave të shpërndarë nga referi kryesor i duelit Jose Sanchez, Real Madridi me Zidane-in - i kthehen trofeve dhe atë në mënyrën më të mirë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga