Të gjitha lajmet

1/2: REAL - BAYERN

Reali përsëri në finale!

Reali përsëri në finale!

1 May, 2018 @22:43

Real Madrid
Bayern München
Real Madrid 2 : 2 Bayern München
K.Benzema 11' 46' J.Kimmich 3', J.Rodriguez 63'

Santiago Bernabeu

Për të tretin vit me radhë, Real Madridi është finalist i Ligës së Kampionëve!

Madrilenët kualifikimin e arritën me shumë mund ndaj një Bayerni fantastik, i cili edhe sonte zhvilloi një paraqitje fantastike, mirëpo u ndëshkua nga gabimet individuale dhe u detyrua të pajtohet me eliminimin. Rafinha në ndeshjen e parë dhe portieri Ulreich sonte ishin disa nga “fajtorët” në këtë eliminim të Bayernit, mirëpo nuk duhet lënë pa u përmendur edhe paraqitja tejet solide e madrilenëve, të cilët në të dy ndeshjet e menaxhuan lojën dhe rezultatin me mjaft përvojë dhe u treguan cinikë në rastet që i patën.

SKEMA DREJT FINALES

Sa i përket golave, hero i madrilenëve sonte ishte Karim Benzema, mirëpo i shkëlqyeshëm u tregua edhe portieri Keylor Navas, i cili e mbajti skuadrën e tij në lojë me disa pritje fenomenale.

Në finalen e 26 majit në Kiev, Reali e pret fituesin e duelit mes Romës dhe Liverpoolit, duel në të cilin skuadra që kalon tutje do të konfirmohet nesër mbrëma.MOHAMED SALAH

I pari edhe te autorët

Foto: premierleague.com

1 May, 2018 @16:02

Futbollisti i Liverpoolit, Mohamed Salah, është emëruar lojtari i vitit edhe nga Shoqata e Shkrimtarëve të Futbollit në Angli. …

GLASGOW RANGERS

Largojnë trajnerin pas disfatës 5-0

Graeme Murty, trajner i deritashëm i Glasgow Rangersit/ Foto: dailyrecord

1 May, 2018 @14:59

Pas disfatës së thellë në derbin më të madh skocez, Rangers ka larguar nga detyra trajnerin Graeme Murty, bën të…

SHQIP NË BOTË

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

1 May, 2018 @9:28

Në takimin që Bayerni e luan sonte ndaj Real Madridit në ‘Bernabeu’, pjesë e skuadrës bavareze do të jetë edhe…

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

BOROZANI/ E. D.

1 May, 2018 @9:09

Pas barazimit pa gola ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Vëllaznimit ka vendosur ta ndërprejë bashkëpunimin me trajnerin e…

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 April, 2018 @16:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i Juventusit, kanë bërë të ditur mediat italiane sot. …

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 April, 2018 @16:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se mefsushori i Besiktasit, që është duke luajtur si huazim…

GRUPI C

Salah vendimtar, nënkampioni kualifikohet

11 December, 2018 @23:13

Në ndeshjen kryesore të natës në Champions League, Liverpooli ka shënuar fitore 1-0 ndaj Napolit, për të kaluar kështu në…

GRUPI B

Interi ‘eliminon veten’, Tottenhami vazhdon tutje

Foto: Internazionale

11 December, 2018 @23:05

Mundësinë e artë për t’u kualifikuar në 1/8 e finales e ka shpërdoruar në mënyrë të pashpjegueshme skuadra e Interit.…

GRUPI A

Dortmundi lider, Henry jashtë Evropës

Foto: Borussia Dortmund

11 December, 2018 @22:57

Në takimet e luajtura sonte në Grupin A, Dortmundi ka shënuar fitore me rezultat 0-2 ndaj Monacos në Francë, kurse…

GRUPI D

Schalke mban Gallatën në Evropë

11 December, 2018 @21:22

Krahas humbjes nga Portoja me rezultat 2-3, fitorja e Schalkes ndaj Lokomotiv Moskës, ia mundësoi Galatasarayit ta siguron Europa Leaguen. …

CHAMPIONS LEAGUE

Situata interesante në Grupet B dhe C

11 December, 2018 @17:33

Sonte dhe nesër zhvillohet xhiroja e fundit e fazës grupore në Champions League. Kur jemi te ndeshjet që luhen sonte,…

Të gjitha lajmet nga Champions League