Të gjitha lajmet

GLASGOW RANGERS

Largojnë trajnerin pas disfatës 5-0

Graeme Murty, trajner i deritashëm i Glasgow Rangersit/ Foto: dailyrecord

Largojnë trajnerin pas disfatës 5-0

1 May, 2018 @14:59

Pas disfatës së thellë në derbin më të madh skocez, Rangers ka larguar nga detyra trajnerin Graeme Murty, bën të ditur BBC Sport sot.

Celtic ka mposhtur 5-0 Rangersin, ndërsa 43 vjeçari Murty kishte ardhur në postin e trajnerit në dhjetor të vitit të kaluar me kontratë deri në fund të stinorit, të cilin nuk e mbijetoi.

Ndihmësit e deritashëm të Murtyt, Jimmy Nicholl dhe Jonatan Johansson do të kujdesen për ekipin deri në fund të stinorit, kur kanë mbetur edhe tre ndeshje, ka bërë të ditur klubi i Rangersit në njoftimin në faqen zyrtare.

Celtic është bërë kampion me këtë fitore, pasi që ka 10 pikë më shumë se ndjekësi i parë Aberdeen. Rangers është i treti me 65 pikë aktualisht, 13 më pak se Celticu, kur kanë mbetur edhe tre ndeshje deri në fund të stinorit.SHQIP NË BOTË

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

1 May, 2018 @9:28

Në takimin që Bayerni e luan sonte ndaj Real Madridit në ‘Bernabeu’, pjesë e skuadrës bavareze do të jetë edhe…

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

BOROZANI/ E. D.

1 May, 2018 @9:09

Pas barazimit pa gola ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Vëllaznimit ka vendosur ta ndërprejë bashkëpunimin me trajnerin e…

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 April, 2018 @16:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i Juventusit, kanë bërë të ditur mediat italiane sot. …

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 April, 2018 @16:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se mefsushori i Besiktasit, që është duke luajtur si huazim…

DANI CEBALLOS

Betisi synon kthimin e lojtarit nga Reali

30 April, 2018 @15:50

Në verën e kaluar e shitën te Real Madridi për 16.5 milionë euro, e këtë verë synojnë ta riblejnë, për…

MEDIA TALK

Barça gjen zëvendësim për Iniestën?!

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

30 April, 2018 @15:17

Pasi që Andres Iniesta do të largohet në fund të këtij stinori nga Barcelona, klubi katalonas është duke shqyrtuar opcionet…

DOMINIMI I DEKADËS

7he Champ10ns - Barcelona

Fotot: FCBarcelona/fb

29 April, 2018 @23:09

Me fitoren 2-4 ndaj Deportivo La Corunas sonte, Barcelona ka fituar titullin e shtatë në dekadën e fundit të La…

TURQI

Galatasaray fiton derbin dhe ruan kreun

29 April, 2018 @19:59

Me fitoren e vendasve është mbyllur derbi i sotëm i Stambollit mes Galatasarayt dhe Besiktasit. Vendasit shënuan fitore me rezultat…

DUKAGJINI - BALLKANI

Ballkani mposht Dukagjinin dhe ruan kreun

Foto: Liga e Parë e Kosovës (Facebook)

29 April, 2018 @19:35

Me fitoren e therandasve është mbyllur dueli i sotëm mes Dukagjinit nga Klina dhe Ballkanit. Mysafirët shënuan fitore me rezultat…

DRITA - FERONIKELI

Me përmbysje ruan kreun

29 April, 2018 @18:10

Në një atmosferë fantastike me mbi 4500 shikues të pranishëm në stadium, skuadra e Dritës ka shënuar fitore me përmbysje…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

KAYSERISPOR - FENERBAHÇE

Kravets kthen Fenerin te humbjet

Foto: Kayserispor Official

8 February, 2019 @21:25

Skuadra e Fenerbahçes i është kthyer humbjeve pas dy fitoreve radhazi të shënuara në Superligën turke. Kayserispor ka qenë…

KUPA E TURQISË

Cikalleshi me çifte në Kupë

Foto: Akhisar Official

7 February, 2019 @22:15

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, ka shënuar dy gola në fitoren e ekipit të tij Akhisarspor në përballjen e parë…

Të gjitha lajmet nga International