Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CRISTIANO RONALDO

Rekord, pas rekordi

Rekord, pas rekordi


7 December, 2014 @11:55

Fitorja e mbrëmshme e Real Madridit ndaj Celta Vigos ishte një tre pikësh i radhës i padiskutueshëm për Los Blancos. 

Por, individualisht për Cristiano Ronaldon dhe statistikisht për Real Madridin, nata ka qenë e madhe. 

Cristiano Ronaldo është bërë futbollisti me më së shumti hat-trick të shënuar në histori të La Ligas, 23, pas tre golëshit të shënuar mbrëmë. 

Marca sot shkruan se ai është duke e ndjekur rekordin e Lionel Messit, prej 50 golave për një stinor. Cristiano e ka arritur që tash shifrën prej 23 golave në 2014/15. 

Në anën tjetër, Real ka shënuar fitoren e 18 me radhë në të gjitha garat, që i barazon ata me rekordin e Barcelonës së Frank Rijkaardit. 

REZULTATET, TABELA AKTUALEFAKT:

Cristiano Ronaldo mbrëmë ka kaluar edhe shifrën e 200 golave të shënuara në La Liga;

 
Të gjitha lajmet nga La Liga