Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MINIMALE

Ribery vendos derbin

Ribery vendos derbin


6 December, 2014 @20:44

Këmbëshpejti Franck Ribery ka qenë njeriu vendimtar i derbit të Gjermanisë, ndërmjet Bayern Munchen dhe Bayer Leverkusen. 

Bavarezët kështu vazhduan ritmin e mirë në Bundesligë, derisa topin e pranuar nga Xabi Alonso, Ribery e përcolli në rrjetë të Bernd Lenos së Leverkusenit. 

Leverkusen është treguar arrë e fortë për kampionin e Gjermanisë gjatë ndeshjes, derisa përkundër të gjithave, vendasit festuan në fund. 

Bayern vazhdon të jetë njëri ndër ekipet që numërohen në gishta të njërës dorë në ligat europiane, që nuk kanë pësuar ende. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


KAMPIONI AFROHET

Vetëm 3 pikë larg kreut

Premier League

Vetëm 3 pikë larg kreut

06/12/14 @ 20:29

OLIMPICO

Ljajic shpëton Romën nga disfata

Serie A

Ljajic shpëton Romën nga disfata

06/12/14 @ 20:14

PARC DES PRINCES

Kthehet Ibra, kthehen fitoret

Ligue 1

Kthehet Ibra, kthehen fitoret

06/12/14 @ 19:34

KAMPIONI

Atletico radhit fitoret

La Liga

Atletico radhit fitoret

06/12/14 @ 19:31

DI MATTEO ERA

Choupo-Moting me hat-trick, Schalke ngritet ende

Bundesliga

Choupo-Moting me hat-trick, Schalke ngritet ende

06/12/14 @ 19:16

LIVERPOOL

Sunderland nxjerr pikë në Anfield

Premier League

Sunderland nxjerr pikë në Anfield

06/12/14 @ 19:04

BRITANNIA

Arsenal ndalet nga Stoke

Premier League

Arsenal ndalet nga Stoke

06/12/14 @ 18:51

STATISTIKA IMPRESIONUESE

Pardew, i pari pas Wengerit

Premier League

Pardew, i pari pas Wengerit

06/12/14 @ 16:18

PËR TITULL

Prishtina vazhdon me përforcime

FFK Superliga/Transfere

Prishtina vazhdon me përforcime

06/12/14 @ 15:54

ST JAMES' PARK

Newcastle njofton Chelsean me humbje

Premier League

Newcastle njofton Chelsean me humbje

06/12/14 @ 15:34

LIRIM KASTRATI

Edhe një ekip gjerman i interesuar për kosovarin

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Edhe një ekip gjerman i interesuar për kosovarin

11/08/21 @ 15:21

BAYERN

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

Bundesliga/Transfere

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

09/08/21 @ 14:53

ST PAULI

Leart Paqarada i plotë, St Pauli i pamposhtur

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Leart Paqarada i plotë, St Pauli i pamposhtur

01/08/21 @ 16:14

MIQËSORE

Bayern Munich pëson, Nagelsmann ende pa fitore

Bundesliga/International

Bayern Munich pëson, Nagelsmann ende pa fitore

31/07/21 @ 22:45

BUNDESLIGA 2

Paqarada në 11-shen e javës

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada në 11-shen e javës

25/07/21 @ 23:36

SHQIP në BOTË

St.Pauli me super golin e Paqaradës, hap stinorin me fitore

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

St.Pauli me super golin e Paqaradës, hap stinorin me fitore

25/07/21 @ 15:58

SCHALKE - HAMBURG

2 futbollistët e Kosovës në lojë, por Schalke nis me humbje

Bundesliga

2 futbollistët e Kosovës në lojë, por Schalke nis me humbje

24/07/21 @ 10:05

BUNDESLIGA 2

Bundesliga2 nis me derbin e madh Schalke-Hamburg

Bundesliga

Bundesliga2 nis me derbin e madh Schalke-Hamburg

23/07/21 @ 15:50

ZYRTARE

Gjithçka zyrtare, Jadon Sancho te Manchester United

Premier League/Bundesliga/Transfere

Gjithçka zyrtare, Jadon Sancho te Manchester United

23/07/21 @ 14:07

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga