Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAMPIONI

Atletico radhit fitoret

Atletico radhit fitoret


6 December, 2014 @19:31

Kampioni aktual i Spanjës ka kaluar pa vështërsi të madhe kundërshtarin e radhës në Primera Division. 

Ekipi i Diego Simeones ka mposhtur sot Elchen e fundosur në tabelë, duke shënuar nga një gol për pjesë, për të përfunduar qetë ndeshjen dhe për të mos i lënë rahat edhe këtë stinor, Real Madridin dhe Barcelonën në tabelë. 

Jose Maria Gimenez dhe Mario Mandzukic kanë qenë realizator në fitoren e dhjetë të kampionit, derisa kjo ka qenë e treta me radhë për Atleticon pas disfatës nga Real Sociedad, tre xhiro më parë. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


 
Të gjitha lajmet nga La Liga