Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OLIMPICO

Ljajic shpëton Romën nga disfata

Ljajic shpëton Romën nga disfata


6 December, 2014 @20:14

Sassuolo me dy gola të shpejtë në pjesë të parë nga Simone Zaza ka qenë shumë afër të bëj befasinë e javës në Serie A. 

Skuadra e Eusebio di Francescos, humbi fitoren në minutat shtesë të takimit, kur Adem Ljajic barazoi në 2-2, pasi që kishte ulur epërsinë më parë nga penalltia. 

Roma, kështu nuk arriti të shënojë fitore për t’iu afruar edhe më Juventusit në krye të tabelës, që gjithashtu barazoi mbrëmë ndaj Fiorentinës. 

Problemet për rikthim të Romës, filluan në nismë të pjesës së dytë, kur Daniele De Rossi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja. 

Sidoqoftë, romakët nëse asgjë tjetër, shpëtuan nga humbja në fund, derisa në krye të klasifikimit, distanca mes liderit dhe përcjellësit mbetet e njejtë si ishte edhe para kësaj xhiroje. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


PARC DES PRINCES

Kthehet Ibra, kthehen fitoret

Ligue 1

Kthehet Ibra, kthehen fitoret

06/12/14 @ 19:34

KAMPIONI

Atletico radhit fitoret

La Liga

Atletico radhit fitoret

06/12/14 @ 19:31

DI MATTEO ERA

Choupo-Moting me hat-trick, Schalke ngritet ende

Bundesliga

Choupo-Moting me hat-trick, Schalke ngritet ende

06/12/14 @ 19:16

LIVERPOOL

Sunderland nxjerr pikë në Anfield

Premier League

Sunderland nxjerr pikë në Anfield

06/12/14 @ 19:04

BRITANNIA

Arsenal ndalet nga Stoke

Premier League

Arsenal ndalet nga Stoke

06/12/14 @ 18:51

STATISTIKA IMPRESIONUESE

Pardew, i pari pas Wengerit

Premier League

Pardew, i pari pas Wengerit

06/12/14 @ 16:18

PËR TITULL

Prishtina vazhdon me përforcime

FFK Superliga/Transfere

Prishtina vazhdon me përforcime

06/12/14 @ 15:54

ST JAMES' PARK

Newcastle njofton Chelsean me humbje

Premier League

Newcastle njofton Chelsean me humbje

06/12/14 @ 15:34

ARTEMIO FRANCHI

Fiorentina ndal kampionin

Serie A

Fiorentina ndal kampionin

05/12/14 @ 22:39

SULMUESI I RI ANGLEZ

Ishte nisur për Romë, por gjindet në listë për Superkupë

Premier League/Serie A

Ishte nisur për Romë, por gjindet në listë për Superkupë

11/08/21 @ 10:59

SHQIP në BOTË

Zyrtare: Ardian Ismajli te Empoli

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zyrtare: Ardian Ismajli te Empoli

09/08/21 @ 21:17

MEDIA TALK

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

Serie A/Transfere

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

09/08/21 @ 13:21

SERIE A

Merih Demiral transferohet te Atalanta

Serie A

Merih Demiral transferohet te Atalanta

06/08/21 @ 19:42

MIQËSORE

Giroud debuton me gol te Milani

Serie A/International

Giroud debuton me gol te Milani

31/07/21 @ 23:11

SPURS

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

Premier League/Serie A/International/Transfere

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

28/07/21 @ 01:31

MIQËSORE

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

27/07/21 @ 19:03

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

ZYRTARE

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

Premier League/Serie A/Transfere

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

24/07/21 @ 11:43

MEDIA TALK

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

Premier League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

23/07/21 @ 09:14


 
Të gjitha lajmet nga Serie A