Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BUNDESLIGA PLAYOUT

Rikthim i madh për të mbijetuar në elitë

Rikthim i madh për të mbijetuar në elitë


29 May, 2021 @21:01

Pas disfatës në shtëpi 0-1 tri ditë më parë, Koln ka arritur të shpërthejë në ndeshjen e kthimit dhe me fitore bindëse 1-5 ndaj Holstein Kiel ka siguruar edhe për një edicion Bundesligën.

Dueli i PlayOutit të Bundesligës sot ka vendosur për skuadrën e fundit pjesëmarrëse për edicionin 2021/22 të elitës së futbollit gjerman, derisa Koln i drejtuar nga Friedhelm Funkel ka mbijetuar.

Ka qenë suedezi Seb Andersson që ka shënuar dy herë shpejt në ndeshje për t’i dhënë krah skuadrës së tij drejt fitores, pas epërsisë së shpejtë dhe fillestare të Kolnit që u barazua edhe më shpejt nga Holstein Kiel përmes jugkoreanit Lee Jae-Sung.

Në fund, Koln festoi fitoren bindëse 1-5 [Sung 4 - Hector 3, Andersson 6, 13, Czichos 39, Skhiri 84] dhe me rezultat të përgjithshëm nga dy ndeshjet 2-5 ka siguruar Bundesligën 2021/22.

Kujtojmë nga Bundesliga 2 këtë stinor janë promovuar Bochum si fitues i ligës dhe Greuther Furth si i dyti. Holstein Kiel përmes barazhit nuk e arriti mundësinë për Bundesligë, pasi që u mposht sot nga Koln.

Në anën tjetër, nga Bundesliga janë përshëndetur dy skuadra shumë të njohura gjermane, Schalke 04 si i fundit në renditje dhe Werder Bremen, si i parafundit.


PLAYOFF FINAL @ CHAMPIONSHIP

Për herë të parë në Premier League: Brentford

Premier League

Për herë të parë në Premier League: Brentford

29/05/21 @ 18:19

RAHOVECI 2-0 BASHKIMI

Me fitoren vendimtare, Rahoveci siguron Ligën e Parë

FFK Liga e parë

Me fitoren vendimtare, Rahoveci siguron Ligën e Parë

29/05/21 @ 18:03

DEKLARATA PARA FINALES

Tuchel: S’jemi City e Bayern, por i kemi 90-minuta futboll

Champions League/Premier League/International

Tuchel: S’jemi City e Bayern, por i kemi 90-minuta futboll

29/05/21 @ 16:55

DEKLARATA PARA FINALES

Pep: Jam më i lumturi në botë

Champions League/Premier League

Pep: Jam më i lumturi në botë

29/05/21 @ 16:50

11-SHET POTENCIALE

Formacionet e mundshme: City - Chelsea

Champions League

Formacionet e mundshme: City - Chelsea

29/05/21 @ 16:16

UEFA

Champions League, përparësia e golit si mysafir - ndryshon rregulla!

Champions League

Champions League, përparësia e golit si mysafir - ndryshon rregulla!

29/05/21 @ 15:38

GJERMANIA

Vendimi final, pas EURO 2020

Evropiani/Bundesliga/International

Vendimi final, pas EURO 2020

06/06/21 @ 15:16

HOLANDEZI

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

Bundesliga/Transfere

Van Bommel në Bundesligë, si trajner

06/06/21 @ 10:21

WERDER BREMEN

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

Bundesliga/Transfere

Milot Rashica bëhet me trajner të ri

01/06/21 @ 16:05

BAYERN MUNICH

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

Bundesliga

Legjenda Rummenigge largohet nga Bayerni, zëvendësohet nga ish-portieri

01/06/21 @ 12:30

NDAHEN RRUGËT

Mavraj në kërkim të adresës së re

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj në kërkim të adresës së re

30/05/21 @ 16:39

BUNDESLIGA

Bayerni transferon 23 vjeçarin nga Championshipi

Bundesliga/Transfere

Bayerni transferon 23 vjeçarin nga Championshipi

27/05/21 @ 17:56

MEDIA TALK

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kicker: Rashica shkon për 15 milionë

27/05/21 @ 11:14

KOSOVA

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

Përfaqësuesja/Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Talenti i Bayernit i thotë “Po” Kosovës

26/05/21 @ 16:58

DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

Evropiani/Bundesliga/Transfere

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

25/05/21 @ 12:20

MILOT RASHICA

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

24/05/21 @ 19:51


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga