Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEKLARATA PARA FINALES

Tuchel: S’jemi City e Bayern, por i kemi 90-minuta futboll

Foto: UCL

Tuchel: S’jemi City e Bayern, por i kemi 90-minuta futboll


29 May, 2021 @16:55

Trajneri gjerman i Chelseat, Thomas Tuchel, ka thënë se përkundër që ekipi i tij nuk është në nivel të Manchester Cityt e Bayernit, futbolli si sport magjik - e mundëson këtë.

Tuchel, që ka qenë në finale të Ligës së Kampionëve edhe vjet, me ekipin e tij të kaluar, Paris St Germain, do të jetë trajner i rrallë me këtë arritje - dy ekipe të ndryshme, dy finale të Ligës së Kampionëve radhazi!

Ndërsa para duelit final ndaj Manchester Cityt, ai është shprehur se magjia e futbollit në 90-minuta mund të jep zgjidhje për gjithçka.

“Si fëmijë, ëndërroni për këto ndeshje. Dhe këto duken shumë larg, sikur kur e shikoni hënën. Por, në momentin që je aty, ti je aty. Nuk hezitoj të them se ne s’jemi cilësi e lojës së Manchester Cityt sivjet dhe Bayernit vjet veçanërisht në gara evropiane. Por, ne po mundohemi të mbulojmë nivelin dhe më e mira e futbollit është kjo, brenda 90-minutave do të mund t’i mposhtim dhe të bëhemi më të mirët,” ka thënë Tuchel.

Gjermani në sezonin e kaluar pësoi nga Bayerni në finale, derisa ishte duke e drejtuar Paris St Germainin. Sonte, do të ketë mundësinë që ta fitojë trofeun më të madh evropian.


DEKLARATA PARA FINALES

Pep: Jam më i lumturi në botë

Champions League/Premier League

Pep: Jam më i lumturi në botë

29/05/21 @ 16:50

11-SHET POTENCIALE

Formacionet e mundshme: City - Chelsea

Champions League

Formacionet e mundshme: City - Chelsea

29/05/21 @ 16:16

UEFA

Champions League, përparësia e golit si mysafir - ndryshon rregulla!

Champions League

Champions League, përparësia e golit si mysafir - ndryshon rregulla!

29/05/21 @ 15:38

PARA FINALES

55% - 45% gjasat, City apo Chelsea?!

Champions League

55% - 45% gjasat, City apo Chelsea?!

29/05/21 @ 15:31

MIQËSORE

Kosova U21 barazon në miqësore me 2 Korrikun

Përfaqësuesja

Kosova U21 barazon në miqësore me 2 Korrikun

29/05/21 @ 15:22

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Inter d’Escaldes

25/06/21 @ 19:20

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

UEFA

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

Champions League

UEFA largon avantazhin e golit si mysafir

24/06/21 @ 16:53

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

Champions League

Ramadani e sheh pozitive fitoren me rezultat të ngushtë

23/06/21 @ 14:03

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

Champions League

Ish-kundërshtari i Dritës, në finale me Prishtinën

22/06/21 @ 22:24

FOLGORE - PRISHTINA

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

Champions League

Prishtina në finale të raundit preliminar të Champions League

22/06/21 @ 21:55

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

Champions League

Formacionet zyrtare: Folgore - Prishtina

22/06/21 @ 19:12

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40


 
Të gjitha lajmet nga Champions League