Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYOFF FINAL @ CHAMPIONSHIP

Për herë të parë në Premier League: Brentford

Fotot: brentford/fb

Për herë të parë në Premier League: Brentford


29 May, 2021 @18:19

Skuadra e Brentfordit e drejtuar nga danezi Thomas Frank ka arritur të sigurojë për herë të parë Premier Ligën angleze me fitore sot ndaj Swanseat në finalen e PlayOffit të Championshipit të zhvilluar në Wembley.

Brentford ka mposhtur Swansean, ish-ekipin e kosovarit Bersant Celina, në finale 2-0 [Toney 10p., Marcondes 20].

Brentford

Kjo fitore për ekipin nga Londra Perëndimore vlen rreth 200 milionë euro, për shkak të finales së madhe të PlayOffit dhe inkuadrimit në elitë.

Përndryshe, Brentford do të luajë në elitë të futbollit anglez për herë të parë që prej 1946/47, ndërsa bletët, siç njihen ndryshe futbollistët e ekipit, do të kenë mundësi të shijojnë TOP skuadrat angleze për herë të parë, çdo javë.

Me ardhjen e Brentfordit në Premier League, numri i ekipeve që kanë shijuar elitën e “rinovuar” angleze të futbollit është ngritur në 50.


RAHOVECI 2-0 BASHKIMI

Me fitoren vendimtare, Rahoveci siguron Ligën e Parë

FFK Liga e parë

Me fitoren vendimtare, Rahoveci siguron Ligën e Parë

29/05/21 @ 18:03

DEKLARATA PARA FINALES

Tuchel: S’jemi City e Bayern, por i kemi 90-minuta futboll

Champions League/Premier League/International

Tuchel: S’jemi City e Bayern, por i kemi 90-minuta futboll

29/05/21 @ 16:55

DEKLARATA PARA FINALES

Pep: Jam më i lumturi në botë

Champions League/Premier League

Pep: Jam më i lumturi në botë

29/05/21 @ 16:50

11-SHET POTENCIALE

Formacionet e mundshme: City - Chelsea

Champions League

Formacionet e mundshme: City - Chelsea

29/05/21 @ 16:16

UEFA

Champions League, përparësia e golit si mysafir - ndryshon rregulla!

Champions League

Champions League, përparësia e golit si mysafir - ndryshon rregulla!

29/05/21 @ 15:38

PARA FINALES

55% - 45% gjasat, City apo Chelsea?!

Champions League

55% - 45% gjasat, City apo Chelsea?!

29/05/21 @ 15:31

TRANSFERE

Rodriguez i ‘lëkundur’ nga zgjedhja e tij

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Rodriguez i ‘lëkundur’ nga zgjedhja e tij

24/06/21 @ 21:20

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Milot Rashica në Premier League

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Milot Rashica në Premier League

22/06/21 @ 17:26

“E urrej futbollin modern”

Evropiani/Përfaqësuesja/Premier League

“E urrej futbollin modern”

19/06/21 @ 12:30

ANALIZA

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

Premier League/Serie A

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

18/06/21 @ 22:50

TRANSFERE

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

Premier League/La Liga/Transfere

United pas anglezit të Atleticos, problem çmimi

17/06/21 @ 20:20

RAFA BENITEZ

Pritet rikthimi në Premier League

Premier League/Transfere

Pritet rikthimi në Premier League

16/06/21 @ 23:59

STINORI I RI

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

Premier League

Kampioni me Spurs, Arsenali me debutues

16/06/21 @ 10:21

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

Premier League/Ligue 1/Transfere

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

10/06/21 @ 15:03

WOLVES

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

Premier League/Transfere

Wolves zyrtarizon trajnerin e ri

09/06/21 @ 11:19

EMILIANO BUENDIA

Rekord transfer nga Aston Villa

Premier League/International/Transfere

Rekord transfer nga Aston Villa

06/06/21 @ 12:00


 
Të gjitha lajmet nga Premier League