Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS MË SE 2 DEKADASH

Rikthim në Serie A pas 23 viteve

Rikthim në Serie A pas 23 viteve


10 May, 2021 @17:01

Duke e siguruar pozitën e dytë në renditjen tabelare të Serie B, Salernitana ka vulosur rikthimin në Serie A për herë të parë pas 23 viteve.

Humbja e Monzës nga Brescia dhe fitorja e Salernitanës si mysafir ndaj Pescarës ka bërë që ekipi i drejtuar nga trajneri Fabrizio Castori të vulosë pjesëmarrjen në Serie A pas më se dy dekadash.

Kujtojmë, te Salernitana luan edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare Frederic Veseli, ndërsa skuadra me pozitën e dytë në renditje ka ikur nga PlayOffi që di të jetë shumë i rrezikshëm.

E në PlayOff, për të përcaktuar ekipin e tretë që do promovohet në Serie A stinorin tjetër do të ndeshen: Venezia - Chievo dhe Cittadella - Brescia. Pastaj fituesi i Venezia/Chievo ndeshet me Leccen, ndërsa fituesi i Cittadella/Brescia me Monzën. E pas kësaj luhet finalja mes fituesve për të përcaktuar përfundimisht ekipin e tretë pjesëmarrës në Serie A 2021/22.

Më parë, Empoli ka siguruar vendin e parë dhe bashkë me Salernitanën janë të sigurtë për stinorin tjetër në elitë.


CAVANI

Cavani edhe një vit?

Premier League

Cavani edhe një vit?

10/05/21 @ 15:59

LIRIDON KRASNIQI

Liridon Krasniqi në listën e Malajzisë, pret debutimin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Liridon Krasniqi në listën e Malajzisë, pret debutimin

10/05/21 @ 15:39

TRANSFER

Zyrtare: Eintracht Frankfurt nënshkruan me talentin kosovar

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zyrtare: Eintracht Frankfurt nënshkruan me talentin kosovar

10/05/21 @ 15:03

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

LA LIGA

Matematikat përfundimtare - kush do t’fitojë e kush do t’shpëtojë?

La Liga

Matematikat përfundimtare - kush do t’fitojë e kush do t’shpëtojë?

10/05/21 @ 11:00

RENNES 1-1 PSG

Dështon Parisi, Lille para titullit

Ligue 1

Dështon Parisi, Lille para titullit

09/05/21 @ 23:28

SERIE A

Çalhanoglu nesër në Milano, por jo për AC Milan

Serie A/Transfere

Çalhanoglu nesër në Milano, por jo për AC Milan

21/06/21 @ 19:30

SERIE A

Juventus bën gati 400 milionë euro për merkato

Serie A/Transfere

Juventus bën gati 400 milionë euro për merkato

20/06/21 @ 20:50

TRANSFERE

Ndizet gara për Locatellin

Serie A/Transfere

Ndizet gara për Locatellin

20/06/21 @ 15:40

SERIE A

5 largime te Milani

Serie A/Transfere

5 largime te Milani

20/06/21 @ 14:25

SERIE A

Radu tek Inter?

Serie A/Transfere

Radu tek Inter?

19/06/21 @ 20:50

ANALIZA

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

Premier League/Serie A

Kessie pasardhës i Wijnaldum tek Liverpool?

18/06/21 @ 22:50

SERIE A

Ndërron jetë ish-futbollisti i Juventus

Serie A

Ndërron jetë ish-futbollisti i Juventus

18/06/21 @ 22:20

TRANSFERE

Locatelli bëhet gati për “aventurën” e radhës, kësaj here në Torino

Evropiani/Serie A/Transfere

Locatelli bëhet gati për “aventurën” e radhës, kësaj here në Torino

18/06/21 @ 22:10

SERIE A

Ibrahimoviç drejt fundit së karrierës

Evropiani/Serie A

Ibrahimoviç drejt fundit së karrierës

18/06/21 @ 17:00

MEDIA TALK

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi tek PSG, por jo vetëm

18/06/21 @ 00:20


 
Të gjitha lajmet nga Serie A