Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEGZON VISOKA

Rikthimi i Ferizajit, nis me trajnerin e ri

Rikthimi i Ferizajit, nis me trajnerin e ri


7 June, 2021 @22:56

Pas kryetarit dhe drejtorit të emëruar brenda ditëve të kaluara, skuadra e Ferizajit sonte ka bërë të ditur se tashmë detyrën e trajnerit të ri të skuadrës i ka besuar Megzon Visokës, që ka bërë përvojë të mjaftueshme për të ngritur ekipin.

Visoka, që stinorin e fundit drejtoi klubin prizrenas A&N tashmë ka nënshkruar me ekipin e Ferizajit, ndërsa ekipi që kaloi krizë të madhe financiare në sezonin 2020/21 duket se është këndellur me kryesinë e re të përzgjedhur dhe tashmë besohet se shpejt do të kërkojnë rikthimin në Superligë.

Sa i përket Visokës, ai është me licensë PRO të UEFA-së ndërsa gjithashtu ka të kryer ekonomikun, ndërsa pas mësimeve të marra si ndihmës trajner me Bylbyl Sokolin dhe Sami Sermaxhajn, ka punuar me Flamurtarin U19 dhe Llapin U19, para se të marrë për herë të parë detyrën e kryetrajnerit me Ulpianën e Lipjanit dhe pas kësaj me A&N-në e Prizrenit.


SUPERLIGA

Bojku lojtari i tretë i larguar nga Nikli, prezentohet te skuadra e re

FFK Superliga/International/Transfere

Bojku lojtari i tretë i larguar nga Nikli, prezentohet te skuadra e re

07/06/21 @ 21:24

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores me Guinenë

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores me Guinenë

07/06/21 @ 20:57

LLAPI

Zyrtare: Llapi ndahet me Zhdrellën

FFK Superliga

Zyrtare: Llapi ndahet me Zhdrellën

07/06/21 @ 19:35

DRITA

Drita zyrtarizon përforcimin e parë të stinorit

FFK Superliga/Transfere

Drita zyrtarizon përforcimin e parë të stinorit

07/06/21 @ 18:14

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44

VAR NË EURO

Dhoma e VAR-it për EURO, në zyret e UEFA-së

Evropiani/International

Dhoma e VAR-it për EURO, në zyret e UEFA-së

07/06/21 @ 15:24

FERIZAJ

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

FFK Liga e parë

Pas kryetarit, KF Ferizaji emëron edhe drejtorin e ri të klubit

05/06/21 @ 16:18

DIAR PROKSHI

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Prokshi shqyrton ofertat e skuadrave të interesuara

03/06/21 @ 18:41

LIRIA

Roni Gashi mbetet lojtar i lirë

FFK Liga e parë

Roni Gashi mbetet lojtar i lirë

31/05/21 @ 15:35

2 KORRIKU - BESIKTAS

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

FFK Liga e parë

2 Korriku arrin marrëveshje bashkëpunimi me Besiktasin

30/05/21 @ 16:57

RAHOVECI 2-0 BASHKIMI

Me fitoren vendimtare, Rahoveci siguron Ligën e Parë

FFK Liga e parë

Me fitoren vendimtare, Rahoveci siguron Ligën e Parë

29/05/21 @ 18:03

VENDIMTARJA PËR SUPERLIGË 2021/22

Një ditë para barazhit të Superligës - shpresa në të dyja taboret

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Një ditë para barazhit të Superligës - shpresa në të dyja taboret

27/05/21 @ 14:42

A&N

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

FFK Liga e parë

Ndahen rrugët me trajnerin Megzon Visoka

26/05/21 @ 18:20

NGA KE E FFK-së

Disa ndeshje po investigohen

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disa ndeshje po investigohen

26/05/21 @ 08:36

VENDIMI I KG-së

Disiplinorja rehat pas xhiros së fundit

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Disiplinorja rehat pas xhiros së fundit

26/05/21 @ 08:07

AFATI KALIMTAR

FFK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

25/05/21 @ 17:48


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë