Të gjitha lajmet

VERONA 3-0 LECCE

Rrahmani e Kumbulla me portë të paprekur në fitore

Graf: Verona/fb

Rrahmani e Kumbulla me portë të paprekur në fitore

26 January, 2020 @17:00

Verona ka shënuar fitore 3-0 [Dawidowicz 19, Pessina 34, Pazzini 87] ndaj Lecces sot, ndërsa mbrojtësit e ekipit Amir Rrahmani e Marash Kumbulla kanë mbrojtur mirë linjën e fundit të ekipit duke mos lënë të rrezikohet porta e ekipit.

TABELA AKTUALE

Rrahmani e Kumbulla kanë luajtur për 90 minuta në ekipin e drejtuar nga Ivan Juric, pa kartona, kurse Verona ka vazhduar super formën e kapur në 2020, ku ende s’kanë pësuar humbje, duke regjistruar tre fitore në katër ndeshjet e fundit të ligës.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A