Të gjitha lajmet

ARGJENTINA

Sabella do të jep dorëheqje

REUTERS

Sabella do të jep dorëheqje

11 July, 2014 @18:56

Përzgjedhësi i Argjentinës, Alejandro Sabella, ka thënë se do të jep dorëheqje pas finales së Kupës së Botës. 

Pa marrë parasysh epilogun e ndeshjes më të rëndësishme në futbollin botëror, Sabella, do të dorëhiqet nga posti i përzgjedhësit të Gauchosëve, i ka thënë agjenti i tij një radioje lokale argjentinase, FM Delta, transmetojnë mediat e atjeshme. 

“Të arrish në kulm është gjithmonë pozitive. Besoj se ai i dha gjithçka kombëtares dhe është koha që këtë detyrë t’ia dorëzojë dikujt tjetër,” ka thënë Eugenio Lopez për radion në fjalë. 

Argjentina ka arritur finalen e Kupës së Botës për herë të parë që nga “Italia 1990”. Ata kanë arritur të dalin në finale të “Brazili 2014” pas tre fitoreve me radhë në grup dhe pastaj duke eliminuar me radhë, Zvicrën, Belgjikën dhe Holandën. 

Finalja e madhe e Kupës së Botës, Argjentina-Gjermania, do të luhet të dielën në Maracana të Rio De Janeiros. 

APLIKIMI I PARË

3 shtete jugamerikane, aplikojnë për Botërorin 2030

Pamje nga takimi/ Conmebol Official

5 October, 2017 @9:03

Janë bashkuar tre shtete të njohura për futbollin e tyre të Amerikës Jugore dhe kanë dorëzuar edhe formalisht aplikacionin e…

IKIN SPONSORËT

FIFA humb tre sponsorë të mëdhenjë

FIFA

23 January, 2015 @10:53

Tre nga sponsorët e mëdhenjë të FIFA-së, që kanë mbuluar edhe Kupën e Botës, nuk kanë vazhduar marrëveshjen me shtëpinë…

FIFA

Trajneri i vitit 2014, Low

REUTERS

12 January, 2015 @19:16

Përzgjedhësi i përfaqësueses gjermane, Joachim Low, është përzgjedhur trajner i vitit 2014 në ceremoninë e FIFA-së që po mbahet në…

MICHEL PLATINI

Topi i Artë, as Messit as Ronaldos

REUTERS/Arkiv

20 October, 2014 @22:10

Kreu i UEFA-së, Michel Platini, vazhdon me deklaratat e tij interesante.  Njeriu që ka fituar tre herë Topin e Artë…

NEYMAR

Kapiteni i ri i Brazilit

5 September, 2014 @18:05

Neymar është kapiteni i ri i përfaqësueses së Brazilit. Përzgjedhësi Dunga ka vendosur që shiriti i kapitenit të jetë në…

Të gjitha lajmet nga Brazil 2014