Të gjitha lajmet

KOMBËTARJA

Shkarkohet Panucci!

Shkarkohet Panucci!

23 March, 2019 @10:01

I vjen fundi epokës ‘për t’u harruar’ të Panuccit me Shqipërinë!

Përmes një shkrimi të publikuar pak minuta më parë, Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar për ndërprerjen e kontratës me trajnerin italian.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

Humbja e mbrëmshme duket se ka ndikuar që Federata Shqiptare ta marrë vendimin që duket se ishte i pashmangshëm tash e sa muaj, me trajnerin italian që në 15 ndeshje ka pësuar 9 humbje, ndërkohë që ka 2 fitore (2 miqësore) dhe 4 barazime.

Derisa të vendoset për trajnerin e ri, Shqipëria në ndeshjen e pas tri ditëve ndaj Andorrës do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema.

LËVIZJE TE SPANJA

Zëvendësohet Luis Enrique

19 June, 2019 @16:20

Federata e Futbollit të Spanjës ka bërë të ditur se Robert Moreno do të kryejë detyrën e selektorit të përkohshëm…

DALIN NË SHITJE

Këtu bleni biletat Angli-Kosovë

19 June, 2019 @12:11

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur faqen zyrtare ku mund të blihen biletat për ndeshjen kualifikuese Angli…

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020