Të gjitha lajmet

KOMBËTARJA

Shkarkohet Panucci!

Shkarkohet Panucci!

23 March, 2019 @10:01

I vjen fundi epokës ‘për t’u harruar’ të Panuccit me Shqipërinë!

Përmes një shkrimi të publikuar pak minuta më parë, Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar për ndërprerjen e kontratës me trajnerin italian.

EURO 2020 - KUALIFIKIMET

Humbja e mbrëmshme duket se ka ndikuar që Federata Shqiptare ta marrë vendimin që duket se ishte i pashmangshëm tash e sa muaj, me trajnerin italian që në 15 ndeshje ka pësuar 9 humbje, ndërkohë që ka 2 fitore (2 miqësore) dhe 4 barazime.

Derisa të vendoset për trajnerin e ri, Shqipëria në ndeshjen e pas tri ditëve ndaj Andorrës do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema.

MALI I ZI

Mali i Zi publikon listën për ndeshjet e shtatorit

27 August, 2019 @16:11

Njëri nga kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO 2020, Mali i Zi, ka publikuar listën…

NDESHJET E SHTATORIT

Lista e Bullgarisë për ndeshjet e shtatorit

27 August, 2019 @13:43

Një nga kundërshtarët e Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, Bullgaria, ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet…

REPREZENTACIONI I ÇEKISË

Çekia shpall listën e të ftuarve për ndeshjen ndaj Kosovës

27 August, 2019 @11:41

Përfaqësuesja e Çekisë është gati për përballjen e radhës që e zhvillon ndaj Kosovës më 7 shtator. Selektori i…

NGA INTERVISTA

Duka tregon për kur pritet të bëhet gati “Arena Kombëtare”

TOPSPORTI/ arkiv

25 August, 2019 @10:58

Kreu i FSHF-së dhe anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së, Armand Duka, në një intervistë të tij dhënë për TopChannel…

KOMBËTARJA

Shqipëri vs. Islandë, biletat në shitje

24 August, 2019 @11:43

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka bërë të ditur që biletat për ndeshjen Shqipëri vs. Islandë kanë dalë në shitje. …

Të gjitha lajmet nga EURO 2020