Të gjitha lajmet

LA PULGA

Shkrin titujt individual për atë të Botës

fifa

Shkrin titujt individual për atë të Botës

12 July, 2014 @16:48

Ylli argjentinas, Lionel Messi, që për herë të parë i është afruar ëndrrës së Botërorit, ka pohuar se do t’i ipte të gjithë titujt e tij individual të fituar deri më sot - për të fituar Kupën e Botës me Argjentinën. 

Gauchosët do të takohen me Gjermaninë në Rio De Janeiro të dielën për të përcaktuar më të mirin e Botës, e sulmuesi i Barcelonës, Messi, ka folur për Bildin gjerman. 

“Do t’i ipja të gjitha çmimet e mija individuale për tu bërë kampion bote me Argjentinën,” është cituar të ketë thënë Messi. 

“Preferoj titullin e Botës me Argjentinën më shumë sesa Topin e Artë. Si lojtar, të arrish të fitosh Kupën e Botës është gjëja më e madhe në futboll. Një ëndërr rinore që nuk humbet kurrë,” ka vazhduar kapiteni 27 vjeç i argjentinasve. 

“Kam pyetur bashkëlojtarët e mij te Barcelona, Xavi Hernandez, Andres Iniesta dhe Gerard Pique, çfarë ndjenje është të fitohet ky trofe - dhe më kanë thënë se nuk shpjegohet lehtë kjo gjë. Ne do të bëjmë gjithçka që mundemi nesër që këtë ëndërr argjentinase ta realizojmë,” ka thënë golashënuesi i katërfishtë i Argjentinës në këtë Botëror. 

Leo Messi është njëri ndër futbollistët më të mirë që ka parë njerëzimi. Ai ka fituar gjithçka me ekipin e tij Barcelonën dhe individualisht - por me Argjentinën - asgjë. 

Gjermania pret Argjentinën në Maracana nesër me fillim nga ora 21:00. 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga