Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

B-ja e mBretërisë

Si mund të kalojë Grupi B?

Si mund të kalojë Grupi B?


Shkruan: Luan MORINA

7 June, 2016 @9:09

ORARI I NDESHJEVE NË EURO 2016

e

Anglia

Roy Hodgson nuk është trajner kampionësh. Ka qenë i dështuar dhe i tillë do të mbetet. Edhe pas këtij kampionati. Gjasat e Anglisë për të fituar titullin nuk janë aspak të vogla. Kanë një ekip goxha të përbërë, por thjesht s’janë kampionë. Barkley, Henderson, e Wilshere më shumë kanë qëndruar në stol se sa në fushë, derisa Drinkwater që ka kontribuar për titull tek një ekip që lufton për mbijetesë ka mbetur jashtë. Ja Roy Hodgson për juve.
Në sulm dyshja Vardy e Kane me Rooney mbrapa tyre në mefushë mund të jetë shkatërruese. Mbrojtja nuk është e keqe, sidomos krahët me Clyne, e Bertrand që kanë pasur sezon të shkëlqyeshëm. Qendra e mbrojtjes mund të mos jetë aq dinamike me Smallingun.

Janë të ndërtuar për titull, por nuk do të fitojnë. Gjithçka poshtë gjysmëfinales është dështim. Grupi do të duhej të kalohej pa probleme.

r

Rusia

Rusisë i duhet revolucion i përshpejtuar, sidomos në mbrojtje nëse dëshirojnë së paku fazën e dytë në Botërorin e radhës. Mbrojtja e plakur me Berezutskiy e Ingashevichin, dhe porta me Akinfeev i cili di të pësoj golat më të çuditshëm në botë, nuk garantojnë kalim në fazën e dytë.

Mungesa e, për mendimin tim, rusit më të mirë në futboll Alan Dzagoev është hendikep i radhës për ta. Golovin, e Shatov, do të mund të merrnin përvojë në këtë garë, ngjashëm si Cheryshev, Yusupov, e Miranchuk. Por, këta të fundit nuk kanë pasur vend para pleqve Shirokov, Turbinski, e Denisov. Mendoj që Leonid Slutsky ka gabuar në përzgjedhjen e skuadrës pasi këta që ka thirr nuk ofrojnë sukses, e as nuk garantojnë fazën e dytë. Mendoj që do të jetë një garë e humbur për Rusinë, që do të dëmtoj edhe shanset për Botërorin 2018.

w

Uellsi

Më në fund Uellsi! Nuk janë ekip i jashtëzakonshëm, ama kanë lojtarë të mirë në të gjitha repartet. Ashley Williams ka qenë shtyllë dhe lider i Swansea Cityt në mbrojtje. Me Collinsin në qendër, e Daviesin e Taylorin në krah mund të bëjnë një mbrojtje solide kundër Rusisë e Sllovakisë. Aaron Ramsey nuk ka pasur sezonin më të mirë këtë vit, ama Ledley, King, dhe Joe ‘Jesus Christ’ Allen kanë qenë në formë të mirë. Gjithçka që ju nevojitet këtyre është të pajisin Bale me topa dhe të japin përkrahje në sulm. Hennessey ka qenë i mirë në portën e Crystal Palace, dhe bashkë me Williamsin e Bale pritet të jetë një nga tri shtyllat kryesore e Uellsit në fushë. Besoj që Uellsi do të kaloj grupet.

s

Sllovakia

Miroslav Stoch e Vladimir Weiss konsideroheshin talente. Tashti njëri luan në Katar, tjetri në Turqi. Dhe posa kanë kaluar çerek-shekulli jetë. Marek Hamsik mbetet lider i ekipit, Hubocan e Skrtel janë të mirë në mbrojtje. Nuk janë ekip i dobët. Së paku janë më të mirë se Rusia.

Nuk janë edhe pa përvojë në arenën ndërkombëtare që nga mëvetësimi, ama është përvojë minimale. Shumica e afrikanëve mungojnë këtu. Dhe ata që janë prezent nuk duket se kanë ndonjë talent të veçantë. Megjithatë, grupi do të kalohet.

PARASHIKIMI> Renditja në B: Anglia 9 pikë, Uellsi 4 pikë, Sllovakia 4 pikë, Rusia 0 pikë

LEXO ANALIZËN E GRUPIT A


GAUCHOS

Di Maria e Banega mjaftojnë për fitore

Copa America

Di Maria e Banega mjaftojnë për fitore

07/06/16 @ 08:40

CHAMPIONS

Partizani zëvendëson Skënderbeun në Ligën e Kampionëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League

Partizani zëvendëson Skënderbeun në Ligën e Kampionëve

07/06/16 @ 03:13

SKENDERBEU

Skënderbeu pezullohet nga Liga e Kampionëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League

Skënderbeu pezullohet nga Liga e Kampionëve

07/06/16 @ 03:07

SHKODËR

“Loro Boriçi” drejt kompletimit

Russia 2018/Kombëtarja

“Loro Boriçi” drejt kompletimit

06/06/16 @ 22:00

EURO2016

Seanca e parë stërvitore në Francë

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Seanca e parë stërvitore në Francë

06/06/16 @ 20:40

TALENTI

Rron Statovci kalon te Llapi

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Rron Statovci kalon te Llapi

06/06/16 @ 18:12

NGA BAYERNI

Rode nënshkruan për Dortmundin

Bundesliga/Transfere

Rode nënshkruan për Dortmundin

06/06/16 @ 17:58

MEDIA

Zviceranja Blick edhe në shqip

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Zviceranja Blick edhe në shqip

06/06/16 @ 15:32

EURO2016

Kush janë më të shkurtërit e kampionatit?

UEFA Euro 2016

Kush janë më të shkurtërit e kampionatit?

06/06/16 @ 14:53

MBI 2 METRA

Futbollistët më të gjatë të EUROs

UEFA Euro 2016

Futbollistët më të gjatë të EUROs

06/06/16 @ 14:48

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016