Të gjitha lajmet

SLLOVENIA

Sllovenia me përforcime për ndeshjen ndaj Kosovës

Sllovenia me përforcime për ndeshjen ndaj Kosovës


2 November, 2020 @17:12

Është publikuar lista e Sllovenisë për ndeshjet që kjo përfaqësuese i luan këtë muaj në kuadër të Ligës së Kombeve si dhe për miqësoren ndaj Azerbajxhanit

Sllovenia fillimisht miqësoren ndaj Azerbajxhanit e luan më 11 nëntor, e më pas më 15 nëntor e pret Kosovën, para se të udhëtojë në Greqi për t’u ndeshur më këtë të fundit më 18 nëntor.

TABELAT E GRUPEVE - LIGA E KOMBEVE

Në listën e të ftuarve, shihet që për dallim nga përballja e luajtur në Prishtinë, kësaj radhe Sllovenia do të jetë edhe më e fortë. Në listë këtë herë është shtuar ylli i Atalantës, Josip Ilicic, ndërkohë që shihen të jetë ftuar edhe Miha Zajc, mesfushori i Genoas, i cili mungoi në ndeshjen e luajtur mes Kosovës dhe Sllovenisë në Prishtinë.

Kujtojmë që atë ndeshje Sllovenia e fitoi me rezultat 0-1.

Ditëve në vijim, edhe Kosova do ta publikojë listën e të ftuarve për ndeshjet e nëntorit.

Lista e plotë e Sllovenisë:


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 22:43

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

18/11/20 @ 22:39

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 19:28

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Reja: Fitore me dy fytyra

18/11/20 @ 19:14


Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve