Të gjitha lajmet

LISTA E ANGLISË

Sterling, Kane, Rashford, ndër yjet anglez që do të zbarkojnë në Prishtinë

Sterling, Kane, Rashford, ndër yjet anglez që do të zbarkojnë në Prishtinë

7 November, 2019 @15:33

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar listën e lojtarëve që do të luajnë për ndeshjet e nëntorit kundër Malit të Zi dhe Kosovës.

Anglia më 14 nëntor do të luaj me Malin e Zi, kurse me 17 nëntor udhëton në Prishtinë për t’u përballur me Kosovën.

TABELA AKTUALE dhe ORARI DREJT EURO 2020

Të ftuarit nga selektori anglez janë këta lojtarë:

PORTIERË: Jordan Pickford (Everton), Tom Heaton (Aston Villa), Nick Pope (Burnley).

MBROJTËS: Kieran Trippier (Atletico Madrid), Trent Alexander-Arnold (Liverpool), John Stones (Manchester City), Joe Gomez (Liverpool), Fikayo Tomori (Chelsea), Harry Maguire (Manchester United), Tyrone Mings (Aston Villa), Ben Chilwell (Leicester City), Danny Rose (Tottenham Hotspur).

MESFUSHORË: Fabian Delph (Everton), Jordan Henderson (Liverpool), Alex Oxlade-Chamberlain (Liverpool), Declan Rice (West Ham United), Mason Mount (Chelsea), James Maddison (Leicester City), Ross Barkley (Chelsea), Harry Winks (Tottenham Hotspur).

SULMUES: Raheem Sterling (Manchester City), Harry Kane (Tottenham Hotspur), Marcus Rashford (Manchester United), Tammy Abraham (Chelsea), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Callum Wilson (Bournemouth) dhe Callum Hudson-Odoi (Chelsea).

ÇEKIA - KOSOVA

Publikohet lista e Çekisë, mungon sulmuesi kryesor

TOPSPORTI / A.P

5 November, 2019 @14:18

Ashtu siç u paralajmërua mbrëmë, ashtu edhe ndodhi. Sulmuesi më i mirë i Çekisë, Patrik Schick, për shkak të…

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, kur fillon shitja e biletave?

5 November, 2019 @14:06

Është bërë e ditur dita se kur do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen Kosovë vs. Angli. Sipas zëvendës-sekretarit…

PATRICK SCHICK

Sulmuesi më i rrezikshëm çek, pritet të mungojë në përballje ndaj Kosovës

Patrik Schick duke festuar golin ndaj Kosovës në Prishtinë / TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 November, 2019 @23:44

Ish futbollisti i Sampdorias dhe Romës, që tash djersit fanellën e Leipzigut në Bundesligë, Patrik Schick, pritet të mos jetë…

KOMBËTARJA

Shqipëria vs. Andorra dhe Shqipëria vs. Franca, biletat në shitje

4 November, 2019 @15:05

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka bërë të ditur që biletat për ndeshjet Shqipëria vs. Andorra dhe Shqipëria vs. Franca…

DIZAJN I RI PËR KOSOVËN

Fanella të reja për yjet e Kosovës ndaj Çekisë

Foto: fourteen

1 November, 2019 @15:49

Kompania që prodhon dhe dizajnon fanellat e reprezentacionit të Kosovës në futboll, ka bërë të ditur se Dardanët do të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020