Të gjitha lajmet

SHERIFF - SHKËNDIJA

Super Shkëndija, kalon në raundin e tretë

Super Shkëndija, kalon në raundin e tretë

31 July, 2018 @20:58

Sherif Tiraspol
Shkëndija
Sherif Tiraspol 0 : 0 Shkëndija

Boshlaua Sportivnaya Arena, Tiraspol. REZULTATI I PËRGJITHSHËM: Sheriff 0-1 Shkëndija.
Shkëndija tash e tutje do të ketë punë me kampionin e Austrisë, ish-ekipin e reprezentuesit të Kosovës, Valon Berisha - Salzburg. Tetovarët kanë arritur që të ruajnë sonte epërsinë nga ndeshja e parë e luajtur në Shkup, për të kaluar në raundin e tretë kualifikues për Ligë të Kampionëve. Sheriff Tiraspol nuk ka arritur assesi të çajë mbrojtjen kuqezi sot dhe ndeshja përfundoi 0-0, ku duke llogaritur magjinë e Besart Ibraimit në ndeshjen e parë, 1-0, Shkëndija ecën tutje. Tash, ekipi i Qatip Osmanit do të luajë ndaj Red Bull Salzburgut në xhiron e tretë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve. Në duelin e radhës, Salzburgu do të jetë vendas në përballjen e parë më 8 gusht, ndërsa Shkëndija vendase me 14 gusht në Shkup.

SHERIFF TIRASPOL - SHKËNDIJA

Sheriff Tiraspol vs. Shkëndija, formacionet startuese

31 July, 2018 @18:31

Pak para ndeshjes mes Sheriff Tiraspolit dhe Shkëndijës nga Tetova, ndeshje e vlefshme për kualifikime drejt Ligës së Kampionëve, janë…

EUROT

€400 mln. për fanellat e Premier League

31 July, 2018 @16:31

Në total janë 351.54 milionë euro të shpenzuara për t’u reklamuar në fanellat e njëzetë ekipeve të Premier League. Nga…

THOMAS LEMAR

Francez tjetër në Atletico

Foto: AtleticoMadrid/fb

30 July, 2018 @18:49

Krahu i deritashëm i Monacos, francezi Thomas Lemar, ka thënë se është shumë i lumtur me vendimin që e ka…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Bersanti nënshkruan me Swansean

Foto: FFK

30 July, 2018 @17:32

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka nënshkruar kontratë me ekipin e Swansea Cityt. Bersant Celina

NË PRIZREN

Liria kthen armatën e vjetër

BOROZANI/ A. P.

28 July, 2018 @14:19

Skuadra e Lirisë, që pas largimit të trajnerit Bledi Shkëmbi drejt Teutës së Durrësit dhe ndërrimit të kryetarit, pa lojtarët…

ZYRTARE

Vëllaznimi zyrtarizon dy transfere nga Brazili

Borozani / G.P

28 July, 2018 @12:19

Lucas Brito Santana dhe Romulo Elias Da Silva janë dy përforcimet më të reja të Vëllaznimit. Kjo u konfirmua dje…

SHQIP NË BOTË

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

27 July, 2018 @13:01

Pasi kaloi një vit te skuadra e PSV-së në Holandë, Andi Koshi është rikthyer në Belgjikë. Në fakt gjakovari 17-vjeçar,…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

DUDELANGE - DRITA

Drita bie në pjesë të dytë, por ka shpresë

Foto: DritaFC/ fb

26 July, 2018 @20:21

Në ndeshjen e parë, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues të Eurpa Ligës, Drita pësoi me rezultat 2-1 ndaj…

11-SHET

Formacionet: Dudelange - Drita

26 July, 2018 @18:19

Janë publikuar formacionet startuese të Dudelanges dhe të Dritës.

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

CHAMPIONS LEAGUE

Vëmendja në Londër e Napoli

3 October, 2018 @12:40

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, sonte zhvillohen edhe 8 të tjera në kuadër të xhiros së dytë të grupeve…

CHAMPIONS LEAGUE

‘Lëkundja’ e fundit për Josen?

Foto: Unitedreds

2 October, 2018 @23:06

Zhgënjim pas zhgënjimi! Manchester United ka dështuar të fitojë edhe në ndeshjen e luajtur sonte në kuadër të Ligës së…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

STATS

Kalojnë 2 vite, vetëm Messi shënues jashtë shtëpisë!

2 October, 2018 @12:37

Një statistikë interesante dhe 'jo fort pozitive' për Barcelonën! Kur bëhet fjalë për ndeshjet e luajtura jashtë shtëpisë në Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League