Të gjitha lajmet

SHAKHTAR-ROMA

Supergol nga Fred, Shakhtar përmbys Romën

Fotot: uefa.com

Supergol nga Fred, Shakhtar përmbys Romën

21 February, 2018 @22:52

Shakhtar Donetsk
Roma
Shakhtar Donetsk 2 : 1 Roma
F. Ferreyra 52', Fred 71' 41' C. Ünder

Oblasny SportKomplex Metalist (Kharkiv)

Roma kishte epërsi në fund të pjesës së parë me golin e talentit turk, Cengiz Under, 0-1, gol në debutim në Champions ky për lojtarin, por Shakhtar u përkujdes për përmbysje të rezultatit në pjesë të dytë me golat e Facundo Ferreyras dhe supergolit të Fredit nga gjuajtja e lirë për fitore në përballjen e parë të ekipeve në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve, 2-1.

Shakhtar celeb

Natyrisht, Romës në ndeshjen e kthimit një fitore me 1-0 do t’i jepte biletën për çerekfinale, por edhe Shakhtar ka treguar se di të rrezikojë shumë kur i ipet rasti.

Gjithçka do të vendoset në Olimpico pas dy javësh lidhur me çerekfinalistin nga ky çift i së tetës së finales.SEVILLA - UNITED

Pa gola në Andaluzi

21 February, 2018 @22:44

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sonte mes Sevillës dhe Manchester Unitedit, rezultat ky që lë çdo gjë të…

LEGANES-REAL

Casemiro-Vazquez përkujdesen për fitore

21 February, 2018 @22:09

Ndeshja e mbetur e xhiros XVI të La Ligas spanjolle ndërmjet Leganesit dhe Real Madridit i ka takuar mysafirëve, të…

SHAKHTAR - ROMA

Shakhtar vs. Roma, formacionet startuese

Foto: UCL

21 February, 2018 @19:39

Përveç ndeshjes Sevilla vs. Manchester United, ndeshja e tjetër e natës zhvillohet mes Shakhtarit dhe Romës. Formacionet startuese: Shakhtar Donetsk:…

SEVILLA - UNITED

Sevilla vs. Manchester United, formacionet startuese

21 February, 2018 @19:32

Janë publikuar formacionet startuese të Sevillës dhe Manchester Unitedit, me sfidën mes skuadrave që fillon në ora 20:45. Sevilla: Sergio…

SHQIP NË BOTË

Debutim 90 minutësh i Florent Hasanit

21 February, 2018 @17:42

Vjen debutimi i Florent Hasanit te skuadra e tij e re. Futbollisti më i mirë i sezonit 2016/2017 në Superligën…

JAVA XVIII

Rikthehet Liga e Parë

21 February, 2018 @16:05

Këtë fundjavë fillon stinori pranveror në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE LIGA E PARË 5…

JAVA XX

Caktohen terminet për xhiron e XX

BOROZANI / E.D

21 February, 2018 @15:56

Janë publikuar terminet për ndeshjet e xhiros së XX në Superligën e Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE SUPERLIGA 3…

BAYERN - BESIKTAS

Bayerni lehtësisht në çerekfinale

20 February, 2018 @22:54

Më lehtë se që pritej ka kaluar ndeshja e Bayernit ndaj Besiktast sonte. Të…

NGA MBLEDHJA E KE-së

Shpërblime edhe për Ligën e Femrave

20 February, 2018 @22:48

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, përveç tjerash, është marr vendim që të shpërblehen edhe ekipet e…

MIQËSORE

Bullgaria U19 mposht Kosovën U19

Foto: FFK

20 February, 2018 @22:40

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 ka zhvilluar sot ndeshjen e parë miqësore kundër Kombëtares bullgare të të njëjtës grupmoshë, në stadiumin…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League