Të gjitha lajmet

SIPAS VITEVE DHE SHIFRAVE

Të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës

Të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës

24 May, 2019 @15:02

Para finales së Kupës së Kosovës në futboll, që luhet sonte në Fadil Vokrri të Prishtinës dhe takohen Feronikeli me Trepçën’89, kujtojmë të gjithë fituesit e deritashëm të Kupës së Kosovës.

RRUGA DREJT FINALES

Me 5 Kupa të fituara Prishtina është lidere me trofeun, pas saj vinë Besa dhe Liria me nga tre të fituara, derisa dy kupa të fituara kanë Flamurtari dhe Feronikeli.

Të gjithë fituesit sipas viteve, mëposhtë:

1992 Trepça
1993 Flamurtari
1994 Prishtina
1995 Liria
1996 Flamurtari
1997 2 Korriku
1998 nuk është zhvilluar (gjendje lufte)
1999 nuk është zhvilluar (gjendje lufte)
2000 Gjilani
2001 Drita
2002 Besiana
2003 KEK
2004 Kosova (Prishtinë)
2005 Besa
2006 Prishtina
2007 Liria
2008 Vëllaznimi
2009 Hysi
2010 Liria
2011 Besa
2012 Trepça’89
2013 Prishtina
2014 Feronikeli
2015 Feronikeli
2016 Prishtina
2017 Besa
2018 Prishtina
2019 Feronikeli ose Trepça’89Fituesit me shifra:

Prishtina 5 herë
Besa 3 herë
Liria 3 herë
Feronikeli 2 herë
Flamurtari 2 herë
Trepça, 2 Korriku, Gjilani, Drita, Besiana, KEK, Kosova (Prishtinë), Hysi, Trepça'89, Vëllaznimi nga 1 herë

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

22 May, 2019 @23:36

Skuadra e femrave të Mitrovicës është triumfuese e Kupës së Kosovës. Ekipi i drejtuar nga ish lojtari i Trepçës,…

KOMUNIKATA E KF FERONIKELI

Kampioni reagon për përfoljet

Foto: feronikelifc.com

21 May, 2019 @14:57

Skuadra e Feronikelit ka reaguar ndaj përfoljeve që po i bëjnë disa portale lidhur me kurdisjen e ndeshjeve të këtij…

ZYRTARE

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

TOPSPORTI / A.P

20 May, 2019 @19:58

S’ka pushim për skuadrën e Tahir Batatinës! Një ditë pas përfundimit të sezonit, Llapi ka filluar menjëherë përforcimet për sezonin…

PRISHTINA

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

11-shja e Prishtinës para ndeshjes së fundit të stinorit ndaj Feronikelit/ Foto: prishtinafc.com

20 May, 2019 @15:27

Prishtinës assesi nuk po i ec në ndeshjet e fundit të stinorit, edhe pse titullin e kampionit e kishin në…

ORGANIZIM I TROFEUT

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

20 May, 2019 @13:05

Feronikeli u bë kampion i Kosovës për stinorin 2018/19. Drita ishte kampione e Kosovës për stinorin 2017/18. Por, këto…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga