Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHIFRA TË JASHTËZAKONSHME

Cili ekip sa përfitoi? Qindra milionat e Premier Ligës

Cili ekip sa përfitoi? Qindra milionat e Premier Ligës


24 May, 2019 @0:12

Pas përfundimit të sezonit fantastik në Premier Ligë, drejtuesit e ligës kanë publikuar raportin financiar të të hollave që i janë ndarë klubeve pjesëmarrëse në stinorin 2018/19 sipas renditjes dhe të ardhurave nga transmetimi e ato komerciale.

Kështu, përkundër se përfundoi i dyti në renditje, Liverpool, ka përfituar më së shumti këtë stinor, duke marrë rreth 1.5 milionë funta më shumë sesa kampioni Manchester City.

Liverpool ka përfituar 152 milionë e 425 mijë e 146 funta, derisa City ka marrë 150 milionë e 986 mijë e 355 funta nga Premier Liga.

TABELA PËRFUNDIMTARE E STINORIT 2018/19

I vetmi ekip që nuk ka arritur totalin e pagesave 9 shifrore në listë është Huddersfield Town ku luan reprezentuesi i Kosovës Florent Hadërgjonaj. Ekipi që këtë stinor humbi statusin elitar ka marrë 96 milionë e 628 miijë e 865 funta në total.

Premier League Payments

Sipas kolonave ndarjet janë, të garantuara nga mbi 34 milionë funta. Me radhë vinë ato për stadiume/shikueshmëri, pastaj meritore që varen nga renditja në tabelë, transmetimi ndërkombëtar i ndeshjeve, komerciale dhe në fund është listuar totali për secilin ekip.

Shuma e përgjithshme e ndarë nga Premier Liga për ekipet pjesëmarrëse i afrohet 2.5 miliardë funtave.


SHQIP NË BOTË

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

23/05/19 @ 17:24

TE INTER

Dy sulmues si dhuratë për Conten

Serie A/Transfere

Dy sulmues si dhuratë për Conten

23/05/19 @ 14:37

LUKA MODRIC

Zidane konfirmon interesimin

La Liga/Transfere

Zidane konfirmon interesimin

23/05/19 @ 14:46

DUELET E RADHËS

Dalin në shitje biletat për Bullgari-Kosovë

Evropiani/Përfaqësuesja

Dalin në shitje biletat për Bullgari-Kosovë

23/05/19 @ 11:01

MESFUSHORI HOLANDEZ

Barcelona identifikon dhe siguron talentin e Groningenit

La Liga/Transfere

Barcelona identifikon dhe siguron talentin e Groningenit

23/05/19 @ 13:37

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

FFK Superliga

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

22/05/19 @ 23:36

TRANSFERE TRANSFERE

Biznesi i Dortmundit

Bundesliga/Transfere

Biznesi i Dortmundit

23/05/19 @ 00:00

CHELSEA

Lukaku rekord transfer i Chelseat

Premier League/Transfere

Lukaku rekord transfer i Chelseat

12/08/21 @ 19:09

MEDIA TALK

City përgatit shifrën e parefuzueshme për Kane

Premier League/Transfere

City përgatit shifrën e parefuzueshme për Kane

12/08/21 @ 17:39

SULMUESI I RI ANGLEZ

Ishte nisur për Romë, por gjindet në listë për Superkupë

Premier League/Serie A

Ishte nisur për Romë, por gjindet në listë për Superkupë

11/08/21 @ 10:59

PREMIER LEAGUE

Armando Broja kalon te Southampton

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Armando Broja kalon te Southampton

10/08/21 @ 10:55

MEDIA TALK

Chelsea para rekord-transferit

Premier League/Transfere

Chelsea para rekord-transferit

09/08/21 @ 13:51

COMMUNITY SHIELD

Leicester starton me Kupë, fiton Community Shield pas 50 viteve

Premier League

Leicester starton me Kupë, fiton Community Shield pas 50 viteve

07/08/21 @ 22:00

PREMIER LEAGUE

115 milionë euro për Lukakun

Premier League/Transfere

115 milionë euro për Lukakun

07/08/21 @ 19:10

MANCHESTER CITY

Gjithçka zyrtare, Grealish te City për 100 milionë funte!

Premier League/Transfere

Gjithçka zyrtare, Grealish te City për 100 milionë funte!

05/08/21 @ 21:03

SULMUESI

Ings te Aston Villa

Premier League/Transfere

Ings te Aston Villa

05/08/21 @ 17:01

LIVERPOOL

Arnold vazhdon me Liverpoolin

Premier League/Transfere

Arnold vazhdon me Liverpoolin

30/07/21 @ 18:13


 
Të gjitha lajmet nga Premier League