Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFERE TRANSFERE

Biznesi i Dortmundit

REUTERS/Arkiv

Biznesi i Dortmundit


23 May, 2019 @0:00

Borussia Dortmund ka hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve me të përfunduar stinori 2018/19 në Bundesliga.

Pasi që humbën titullin kampion për 2 pikë nga Bayerni, verdhezinjtë me të marrë 65 milionë eurot e Christian Pulisicit që iu shit Chelseat, kanë bërë tre transfere të mëdha brenda dy ditëve nga ekipet tjera të Bundesligës.

Schulz

Mbrojtësi i majtë i Hoffenheimit, Nico Schulz, është paguar 25 milionë euro dhe u zyrtarizua si lojtar i ri i Dortmundit dje.

Reprezentuesi 26 vjeç i Gjermanisë ka shënuar dy gola dhe ka regjistruar nëntë asistime në 37 paraqitje në të gjitha garat këtë stinor.

Hazard

Pas Schulzit sot u zyrtarizua edhe mesfushori belg, Thorgan Hazard. Hazard erdh për 25 milionë euro nga Borussia Monchengladbach.

Hazard 26 vjeç ka regjistruar 182 paraqitje për tashmë ish ekipin e tij, për të cilët ka regjistruar 46 gola dhe 44 asistime përgjatë karrierës. Këtë sezon, ai ka qenë i involvuar direkt në 22 gola të Gladbachut, që siguroi vend në Europa Ligë për stinorin e ardhshëm.

Brandt

Dhë në fund, sot u zyrtarizua edhe ylli i Bayerit të Leverkusenit dhe reprezentuesi tjetër gjerman, Julian Brandt. Brandt 23 vjeç erdhi për 25 milionë euro, duke nënshkruar deri në vitin 2024.

Ai ka 24 paraqitje me Gjermaninë dhe ka qenë pjesë e ekipit që ka fituar Kupën e Konfederatave 2017 dhe pjesë e ekipit që mori pjesë në Kupën e Botës 2018.


FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

FFK Superliga

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

22/05/19 @ 23:36

ORARI

Orari i stërvitjeve të Kosovës

Evropiani/Përfaqësuesja

Orari i stërvitjeve të Kosovës

22/05/19 @ 12:59

PUBLIKOHEN FTESAT E KOSOVËS

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

Evropiani/Përfaqësuesja

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

22/05/19 @ 12:43

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

Premier League/Bundesliga/Transfere

Një Hazard i ri

22/05/19 @ 00:16

TË SIGURTIT

Kush ka siguruar fazën grupore të Ligës së Kampionëve deri tash?

Champions League

Kush ka siguruar fazën grupore të Ligës së Kampionëve deri tash?

21/05/19 @ 16:15

PAS VENDIMIT PËR MOSUDHËTIM

UEFA i përgjigjet Arsenalit për Mkhitaryanin

Europa League/Premier League

UEFA i përgjigjet Arsenalit për Mkhitaryanin

21/05/19 @ 16:08

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

Serie A/La Liga/Transfere

Rikthehet në Milan

21/05/19 @ 15:07

KOMUNIKATA E KF FERONIKELI

Kampioni reagon për përfoljet

FFK Superliga

Kampioni reagon për përfoljet

21/05/19 @ 14:57

OLIVIER GIROUD

Vazhdon në Stamford Bridge

Europa League/Premier League/Transfere

Vazhdon në Stamford Bridge

21/05/19 @ 14:47

ARMENI

Arsenal konfirmon, Mkhitaryan s’udhëton për Baku

Europa League/Premier League

Arsenal konfirmon, Mkhitaryan s’udhëton për Baku

21/05/19 @ 13:06

LIRIM KASTRATI

Edhe një ekip gjerman i interesuar për kosovarin

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Edhe një ekip gjerman i interesuar për kosovarin

11/08/21 @ 15:21

BAYERN

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

Bundesliga/Transfere

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

09/08/21 @ 14:53

ST PAULI

Leart Paqarada i plotë, St Pauli i pamposhtur

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Leart Paqarada i plotë, St Pauli i pamposhtur

01/08/21 @ 16:14

MIQËSORE

Bayern Munich pëson, Nagelsmann ende pa fitore

Bundesliga/International

Bayern Munich pëson, Nagelsmann ende pa fitore

31/07/21 @ 22:45

BUNDESLIGA 2

Paqarada në 11-shen e javës

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada në 11-shen e javës

25/07/21 @ 23:36

SHQIP në BOTË

St.Pauli me super golin e Paqaradës, hap stinorin me fitore

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

St.Pauli me super golin e Paqaradës, hap stinorin me fitore

25/07/21 @ 15:58

SCHALKE - HAMBURG

2 futbollistët e Kosovës në lojë, por Schalke nis me humbje

Bundesliga

2 futbollistët e Kosovës në lojë, por Schalke nis me humbje

24/07/21 @ 10:05

BUNDESLIGA 2

Bundesliga2 nis me derbin e madh Schalke-Hamburg

Bundesliga

Bundesliga2 nis me derbin e madh Schalke-Hamburg

23/07/21 @ 15:50

ZYRTARE

Gjithçka zyrtare, Jadon Sancho te Manchester United

Premier League/Bundesliga/Transfere

Gjithçka zyrtare, Jadon Sancho te Manchester United

23/07/21 @ 14:07

ERLING HAALAND

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i tejkalon 150 milionëshin!

13/07/21 @ 12:50


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga