Të gjitha lajmet

TE INTER

Dy sulmues si dhuratë për Conten

Dy sulmues si dhuratë për Conten

23 May, 2019 @14:37

Inter pritet t’i bëj një dhuratë që në mirë se ardhje, trajnerit që po përfolet si i ri te neroazzurrët, Antonio Conte.

Sipas Sky Sports, Antonio Conte ka dëshirë që në pjesën ofanzive të ekipit të ketë dyshen Romelu Lukaku dhe Victor Moses.

Me Mosesin situata është pak e paqartë, pasi që ai ka kontratë huazimi 18 mujore me Fenerbahçen, të cilën e ka nënshkruar në fillim të këtij viti. Prandaj, Inter duhet të negociojë me ekipin turk për lirimin e tij.

Në anën tjetëtr, çështja Lukaku nuk duket të jetë problem, pasi që edhe Manchester United është i gatshëm ta shes lojtarin.

Gazzetta dello Sport ka bërë të ditur se Inter veçse i ka ofruar Unitedit 30 milionë euro dhe Ivan Perisicin për të marrë Lukakun. Gjë, të cilën drejtuesit e Unitedit janë duke e konsideruar.

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

JUVENTUS

Allegri largohet nga Juventusi

17 May, 2019 @14:25

Trajneri i deritashëm i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk do të jetë në krye të skuadrës nga Torino nga stinori 2019/20. …

COPPA ITALIA - FINALJA

8 minutat e fundit, vendosin fituesin e Kupës

15 May, 2019 @22:50

Dueli i finales së Kupës së Italisë i zhvilluar sonte mes Atalantës dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren e këtyre…

PRONARI I EKIPIT NGA XHENOVA

E hedh në shitje ekipin

15 May, 2019 @0:45

Enrico Preziosi, pronar i ekipit të Genoas nga Serie A, zyrtarisht ka hedhur klubin në shitje. Njoftimin zyrtar klubi…

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

Të gjitha lajmet nga Serie A