Të gjitha lajmet

MEDIA

UEFA dënon rëndë Skënderbeun!

Foto: KFSkenderbeu/fb

UEFA dënon rëndë Skënderbeun!

29 March, 2018 @19:48

Zbuluar nga portali shqiptar Syri.net janë publikuar dënimet që UEFA-ja i ka shqiptuar ekipit më të suksesshëm shqiptar në garat evropiane në dekadën e fundit, Skënderbeu.

Sipas dokumenteve të plasuara online, Skënderbeu është përjashtuar nga garat evropiane për 10 vjet si dhe i është shqiptuar gjoba prej 1 milion euro.

Skënderbeu ka afat 60 ditësh për t’u ankuar në CAS lidhur me Vendimin e marrë nga Komisioni Disiplinor i UEFA-së.

Klubi i Skënderbeut ende nuk ka lëshuar ndonjë komunikatë lidhur me lajmin që po qarkullon në media, ndërsa në disa komente të lëshuara në Facebook, ekipi ka shkruar: Qetësohuni, kjo pritej nga organet e UEFA-së! “Betejën e fitojmë në CAS!

Skenderbeu

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Graph. Olsen Kraja

29 March, 2018 @17:28

TOP 5 ndeshjet e fundjavës me disa ndeshje të përmendura nën ‘to, për të pasë një fundjavë të kënaqshme futbollistike.…

RAMIZ SADIKU - FERIZAJI

Ferizaji bën hap drejt zonës së Superligës

Foto: Arkiv

29 March, 2018 @16:32

Me fitoren e shënuar sot përballë Ramiz Sadikut në Prishtinë, Ferizaji ka bërë një hap në krahasim me ndjekësit kryesorë…

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 March, 2018 @14:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të përfitojnë ekipet pjesëmarrëse në edicionin e parë të…

TERMINET E XHIROS XXIII

Një ndeshje të shtunën, të tjerat të dielën

BOROZANI/Arian Paçarizi

29 March, 2018 @13:30

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar sot orarin e ndeshjeve të xhiros XXIII të Ligës së Parë, derisa vetëm…

BASHKIMI-BALLKANI

Ballkani ndalet nga Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

28 March, 2018 @16:31

Pas tre fitoreve radhazi, skuadra e Ballkanit të Suharekës, është ndalur sot në Koretin, në përballje ndaj Bashkimit që po…

RAMIZ KRASNIQI

Të punojmë edhe më shumë

Foto: FFK

27 March, 2018 @23:06

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Sllovakisë U19, ka thënë se ekipi ka…

MEDIAT GJERMANE

“Betoni” kosovar i pakalueshëm

Foto: FFK

27 March, 2018 @22:30

Mediat gjermane e kanë quajtur beton, mbrojtjen e përfaqësueses U21 të Kosovës pas barazimit të sontëm në Adem Jashari…

KOSOVA-GJERMANIA

Kosova U21 ndal kampionët evropian

Foto: FFK

27 March, 2018 @20:35

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur të marrë pikë nga kampioni aktual evropian i këtyre grupmoshave, Gjermania U21, duke barazuar…

KOSOVA - BURKINA FASO

Dy ndeshje, dy fitore për Kosovën me Challandesin

11-shja e Kosovës sonte/ Foto: FFK

27 March, 2018 @19:59

Ka përfunduar pak më parë edhe miqësorja e dytë në Francoville të Parisit për Kosovën. Po, me fitore! Kosova…

KOSOVA-SLLOVAKIA

Kosova U19 përfundon Elite Roundin me fitore

Festa pas fitores e Kosovës U19/ Foto: FFK

27 March, 2018 @19:56

Djelmoshat e përzgjedhësit Ramiz Krasniqi, Kosova U19, ndahet me fitore nga Elite Round e UEFA-së, duke përfunduar në vend të…

ONLINE

Dalin në shitje biletat Shqipëri-Turqi

16 February, 2019 @12:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se kanë dalë…

TEUTA - KUKËSI

Shkëmbi ngrit Teutën në vend të dytë

Foto: KFTeuta/fb

16 February, 2019 @10:59

Fitore të madhe në derbi ndaj rivalit direkt dhe Teuta kap vendin e dytë në Superiore pas 22 xhirosh, ndërsa…

PARTIZANI - KASTIROTI

Ngrisin epërsinë në krye, Panucci i ndjek nga afër

9 February, 2019 @19:44

Partizani ka vazhduar me formë të mirë në Superioren shqiptare edhe sot, derisa në ndeshjen hapëse të xhiros XXI ka…

TROFEU I KUPËS

Datat dhe çiftet çerekfinale të Kupës

6 February, 2019 @16:40

Pas përfundimit të ndeshjeve të së tetës së finales së Kupës së Shqipërisë, tashmë dihen tetë ekipet çerekfinaliste dhe çiftet…

FIDAN ALITI

Mbrojtësi i Kosovës zyrtarizohet te Kalmar

Foto: KalmarFF

3 February, 2019 @22:56

Qendërmbrojtësi standard i reprezentacionit të Kosovës, Fidan Aliti, është lojtar më i ri i Kalmarit suedez. Ekipi i Kalmarit…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore