Të gjitha lajmet

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

29 March, 2018 @14:39

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të përfitojnë ekipet pjesëmarrëse në edicionin e parë të Ligës së Kombeve.

Në total janë 76.25 milionë euro që do t’u ndahen përfaqësueseve bazuar në rezultat sportive që do të arrihen në edicionin e parë që zhvillohet këtë vjeshtë për të përfunduar me finalet e Play-Offit marsin e ardhshëm.

SA FITON KOSOVA E SA SHQIPËRIA

Kosovës nga kjo shumë do t’i takojnë gjysmë milioni euro vetëm për pjesëmarrje, që u shkon secilës kombëtare që pjesëmarrëse në Ligën D.

Shqipëria që gjendet në Ligën C, për pjesëmarrje do të merr 750 mijë euro.

Kosovo vs Latvia

Pjesëmarrëset e Ligës B marrin nga 1 milionë, e ato të Ligës A nga 1.5 milionë euro.

SA ËSHTË TOTALI?

Kosova mund të shtojë edhe 500 mijë euro në rast se e fiton grupin dhe kualifikohet në Play-Off.

Premia dyfishon kuotën e pjesëmarrjes për secilin fitues të grupit në tri ligat tjera.

Nëse Shqipëria arrin këtë sukses do t’i inkasojë edhe 750 mijë tjera.

Albania players before Norway match

Një milion shkojnë për fituesit e grupeve në Ligën B dhe nga 1.5 milionë euro për fituesit e grupeve në Ligën A.

Fituesi i Ligës së Kombeve merr 4.5 milionë euro, finalisti 3.5 milionë, i treti 2.5 milionë, dhe kombëtarja e katërt 1.5 milionë.

TERMINET E XHIROS XXIII

Një ndeshje të shtunën, të tjerat të dielën

BOROZANI/Arian Paçarizi

29 March, 2018 @13:30

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar sot orarin e ndeshjeve të xhiros XXIII të Ligës së Parë, derisa vetëm…

BASHKIMI-BALLKANI

Ballkani ndalet nga Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

28 March, 2018 @16:31

Pas tre fitoreve radhazi, skuadra e Ballkanit të Suharekës, është ndalur sot në Koretin, në përballje ndaj Bashkimit që po…

RAMIZ KRASNIQI

Të punojmë edhe më shumë

Foto: FFK

27 March, 2018 @23:06

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Sllovakisë U19, ka thënë se ekipi ka…

MEDIAT GJERMANE

“Betoni” kosovar i pakalueshëm

Foto: FFK

27 March, 2018 @22:30

Mediat gjermane e kanë quajtur beton, mbrojtjen e përfaqësueses U21 të Kosovës pas barazimit të sontëm në Adem Jashari…

KOSOVA-GJERMANIA

Kosova U21 ndal kampionët evropian

Foto: FFK

27 March, 2018 @20:35

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur të marrë pikë nga kampioni aktual evropian i këtyre grupmoshave, Gjermania U21, duke barazuar…

KOSOVA - BURKINA FASO

Dy ndeshje, dy fitore për Kosovën me Challandesin

11-shja e Kosovës sonte/ Foto: FFK

27 March, 2018 @19:59

Ka përfunduar pak më parë edhe miqësorja e dytë në Francoville të Parisit për Kosovën. Po, me fitore! Kosova…

KOSOVA-SLLOVAKIA

Kosova U19 përfundon Elite Roundin me fitore

Festa pas fitores e Kosovës U19/ Foto: FFK

27 March, 2018 @19:56

Djelmoshat e përzgjedhësit Ramiz Krasniqi, Kosova U19, ndahet me fitore nga Elite Round e UEFA-së, duke përfunduar në vend të…

SLLOVAKIA-SHQIPËRIA

4 ditë, 7 gola të pësuara, mposhten kuqezinjtë

Foto: FSHF

27 March, 2018 @19:18

Pas humbjes në Selman Stërmasi 2-3, Shqipëria U21 është mposhtur sonte edhe njëherë nga Sllovakia U21, por me rezultat…

STARTUESIT

11-shja e Kosovës ndaj Gjermanisë

27 March, 2018 @18:41

Përzgjedhësi Rafet Prekazi ka publikuar 11-shen startuese të Kosovës U21 për përballjen kualifikuese ndaj Gjermanisë U21 që nis pas pak…

KOSOVA - BURKINA FASO

Kosova vs. Burkina Faso, publikohet formacioni i Kosovës

27 March, 2018 @17:47

Është publikuar formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Burkina Fasos, që fillon pas pak minutave. Kosova luan me formacion 4-2-3-1,…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve