Të gjitha lajmet

LIGA E DYTË, GRUPI B

Ulpiana me trajner të ri për ngritje

Foto: KFUlpiana/fb

Ulpiana me trajner të ri për ngritje

8 January, 2019 @20:32

Skuadra nga Lipjani, Ulpiana, që është duke garuar në Ligën e Dytë të Kosovës Grupi B, ka zyrtarizuar sot si trajner të ri të saj, Megzon Visokën.

Visoka që ka punuar ndihmëstrajner te Flamurtari, pastaj me të rinjtë e Llapit, kështu do të merr detyrën e parë të tij zyrtarisht si kryetrajner i një ekipi.

Ulpiana në pjesën e parë të stinorit në Ligën e Dytë B të Kosovës ka përfunduar e katërta me 32 pikë nga 14 ndeshje.

I pari në renditje është Dardana me 36 pikë nga po aq ndeshje.

TREPÇA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi fiton në Mitrovicë

4 May, 2019 @19:04

Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore në Mitrovicë sot, duke e mposhtur Trepçën në Adem Jashari me rezultat 2-4. …

BESA - ONIX

Sheqerolli kthen Besën në pozitë Superlige

4 May, 2019 @18:59

Futbollisti i Besës Donart Sheqerolli ka shënuar gol në fillim të takimit, që ka mjaftuar për ekipin pejan të kthehet…

SUKSES I REFERIT ANËSOR

Gjyqtari i Superligës në evropianin U17

Foto: FFK

2 May, 2019 @22:49

Gjyqtari i Superligës së Kosovës, Fatlum Berisha, ka kryer me sukses testet fizike në prag të Kampionatit Evropian U17 dhe…

1/2: KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

1 May, 2019 @17:18

Pas fitores 0-4 në ndeshjen e parë në Gjakovë, skuadra e Trepçës ‘89 u mposht sot me rezultat 0-1 në…

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë