Të gjitha lajmet

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Teksti: FFK

9 April, 2018 @20:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do të udhëtojë në Irlandën e Veriut, ku do të marrë pjesë në Turneun Zhvillimor U16, që organizohet nën përkujdesjen e UEFA-së, e që ka si qëllim të ndihmojë ekipet kombëtare në zhvillimin e mëtutjeshëm të kësaj grupmoshe.

Ashtu sikurse në konkurrencën e meshkujve, edhe tek femrat pjesë e këtij turneu do të jenë përfaqësueset e njëjta: Irlanda Veriore, Kosova, Luksemburgu dhe Ishujt Faroe.

Ndeshjen e parë Kosova do ta zhvillojë më 11 prill në orën 20:00 kundër Irlandës Veriore, ndeshjen e dytë më 13 prill në orën 16:00 do të luajë me Ishujt Faroe, derisa më 15 prill, në orën 12:00 do të ballafaqohet me Luksemburgun.

Lista e futbollisteve të ftuara për këto ndeshje:

1. Indrita Starabanja
2. Fjolla Veseli
3. Agnesa Tahiri
4. Rrezona Ramadani
5. Arbnore Basha
6. Tringë Nevzati
7. Fjolla Muja
8. Anita Haziri
9. Anitë Sejdiu
10. Erolinda Hyseni
11. Njomza Osmani
12. Xheneta Hashani
13. Liridona Leka
14. Lumbardha Misini
15. Fortesa Berisha
16. Edona Gecaj
17. Albulena Fejza
18. Dafina Bytyqi
19 .Ylberina Berishaj
20. Elmedina Avdili

CHAMPIONS LEAGUE

Lajm i mirë për Liverpoolin, Salah në stërvitje

9 April, 2018 @20:37

Pas lëndimit të pësuar në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj Cityt, ekzistonte shqetësimi se ndoshta Salah do të mungonte në…

FLAMURTARI - PRISHTINA

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

Foto: FC Prishtina

9 April, 2018 @15:53

Në derbin e kryeqytetit dhe njëkohësisht ndeshjen përmbyllëse të xhiros së XXVI në Superligën e Kosovës në futboll, skuadra e…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Flamurtari - Prishtina

9 April, 2018 @13:55

Janë publikuar 11shet startuese të Flamurtarit dhe të Prishtinës:

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 April, 2018 @22:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut zhvillimor që u mbajt…

BALLKANI-RAHOVECI

Ballkani fiton, pranë kreut

8 April, 2018 @16:20

Fitore tepër e rëndësishme për Ballkanin e Suharekës sot, në përballje ndaj Rahovecit. Me anë të fitores 2-0, Ballkani…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të…

EDON ZHEGROVA

Basel prezenton Zhegrovën

Foto & Video/ Basel Official

4 February, 2019 @22:03

Mesfushori i ri i Kosovës, Edon Zhegrova, është prezentuar në Basel para një ore. Në një intervistë të shkurt…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja