Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SISTEMI VAR

VAR edhe në Ligën e Parë

Foto: FFK

VAR edhe në Ligën e Parë


20 November, 2021 @14:44

Federata e Futbollit të Kosovës po e shqyrton seriozisht mundësinë e instalimit të sistemit VAR edhe në Ligë të Parë të Kosovës.

Pas mbajtjes së mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të FFK-së pardje, është thënë se për shkak të dobisë që po sjellë VAR, po diskutohen mundësitë që ajo të implementohet edhe në Ligë të Parë në sezonin e ardhshëm.

Ndërsa, FFK nuk e ka mënjënuar opsionin se ajo mund të përdoret edhe në ndonjë ndeshje të rëndësishme të këtij stinori në Ligë të Parë.

“KE analizoi rrjedhën e deritashme të garave duke konstatuar se garat po rrjedhin mjaft mirë, ndërkaq që aplikimi i sistemit të VAR-it u vlerësua si shumë i dobishëm që reflektoi siguri, duke mënjanuar gabimet eventuale, për të hequr dilemat te futbollistët, gjyqtarët, trajnerët dhe të adhuruesit. Pra kjo ka dhënë kontribut të madh në mbarëvajtje jashtëzakonisht të mirë të garave. Prandaj KE diskutoi që të krijohen mundësitë që sistemin VAR ta fillojë ta aplikojë edhe në Ligën e Parë nga kampionati i ardhshëm e pse jo në ndonjë ndeshje me rëndësi edhe në këtë Kampionat, por kjo kërkon një analizë të gjithanshme,” është thënë në njoftimin e botuar nga FFK.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Malisheva

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Malisheva

20/11/21 @ 12:17

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Drenica

20/11/21 @ 12:14

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Gjilani

20/11/21 @ 12:07

URUGUAJ

Rekorderi Oscar Tabarez shkarkohet

International/Copa America

Rekorderi Oscar Tabarez shkarkohet

19/11/21 @ 23:13

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

19/11/21 @ 18:00

ARBËRIA 0-2 2KORRIKU

Pas 6 xhirosh, 2 Korriku fiton me golat e Razak Bachare

FFK Liga e parë

Pas 6 xhirosh, 2 Korriku fiton me golat e Razak Bachare

19/11/21 @ 16:42

ARBËRIA 0-2 2KORRIKU

Pas 6 xhirosh, 2 Korriku fiton me golat e Razak Bachare

FFK Liga e parë

Pas 6 xhirosh, 2 Korriku fiton me golat e Razak Bachare

19/11/21 @ 16:42

VUSHTRRIA 1-1 FERIZAJI

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë nga humbja në derbi

FFK Liga e parë

Labinot Osmani shpëton Vushtrrinë nga humbja në derbi

19/11/21 @ 15:42

VËLLAZNIMI 0-3 LIRIA

E treta radhazi, Liria në formë mposhtë Vëllaznimin

FFK Liga e parë

E treta radhazi, Liria në formë mposhtë Vëllaznimin

19/11/21 @ 15:11

ISTOGU 1-3 BALLKANI

Ballkani mposht Istogun në miqësore

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ballkani mposht Istogun në miqësore

14/11/21 @ 16:00

PRIZREN

Punimet vazhdojnë në “Përparim Thaçi”

FFK Liga e parë

Punimet vazhdojnë në “Përparim Thaçi”

13/11/21 @ 19:14

MIQËSORE

Liria mposhtet nga Vushtrria

FFK Liga e parë

Liria mposhtet nga Vushtrria

13/11/21 @ 16:15

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës, data e shortit

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Kupa e Kosovës, data e shortit

13/11/21 @ 15:42

NJOFTIMI I LRF PRIZREN

Lirisë, bar sintetik me cilësi të lartë

FFK Liga e parë

Lirisë, bar sintetik me cilësi të lartë

09/11/21 @ 23:26

NË FERIZAJ

Për 10 ditë, tapeti i ri te lideri i ri

FFK Liga e parë

Për 10 ditë, tapeti i ri te lideri i ri

09/11/21 @ 22:51

VËLLAZNIMI 0-1 TREPÇA

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Krizën e shfrytëzon Trepça, humbja e parë e Vëllaznimit

07/11/21 @ 23:03


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë