Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Vedatin s’e japim për këto oferta

TOPSPORTI/ A. P.

Vedatin s’e japim për këto oferta

18 June, 2019 @10:49

E fundit nga mediat turke është fjala e kryetarit të ekipit të Rizesporit, Hasan Kartal.

Sipas të përditshmes Hurriyet, Kartal ka thënë se ofertat që kanë ardhur për sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqi, janë rreth 2 deri në 3 milionë euro për transferin e tij.

“Oferta e Galatasarayit është e njëjtë. Fenerbaçe verbalisht na ka thënë aq. Edhe nga jashtë ofertat nuk e kalojnë shumën prej dy deri në tre milionë euro,” ka thënë ai, citon gazeta.

Vedat Muriqi news

“Për një lojtar si Vedati, lirimi i tij për një shumë të tillë është i palogjikshëm! Më mirë le të luan edhe një stinor te ne dhe pastaj i përfundon kontrata e mbetet lojtar i lirë, sesa të ipet për kaq pak,” ka shtuar ai.

Muriqi ka përfunduar sezonin 2018/19 si golashënuesi i dytë më i mirë i Superligës turke. Galatasaray duket ekipi më i afërt që mund ta merr atë. Në lojë është edhe Fenerbahçe, ndërsa nga ekipet e ligave të forta Rizespor ka marrë oferta prej Real Betis dhe Toulouse.

MEDIA TALK

Rize zbret çmimin e Muriqit

17 June, 2019 @11:16

Pas kërkesave të shumta nga Galatasaray, Rizespor ka zbritur kërkesat për transferimin e Vedat Muriqit në drejtim të ekipit nga…

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

NGA TAKIMI

Nesër prezantohet stadiumi i ri

13 June, 2019 @14:48

Pas një takimi të krerëve të Federatës së Futbollit të Kosovës me kryesuesin e Ministrisë së Sportit të Kosovës, është…

FANATIK

Vedat Muriqi është synim i Fatih Terimit

13 June, 2019 @14:09

E përdishtmja sportive turke, Fanatik, ka aguar sot me ballinën ku shihet sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. Njeriu që…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja