Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI D

Welbeck me hat-trick sjell fitore për Wengerin

Welbeck me hat-trick sjell fitore për Wengerin


1 October, 2014 @22:22

Arsene Wenger në mënyrën më të mirë ka festuar 18 vjetorin e tij në Arsenal. Nxënësit e tij kanë arritur që të mposhtin lehtë dhe pa kurrëfarë problemi Galatasarayin e Stambollit, 4-1. 

Sulmuesi i përfaqësueses angleze, Danny Welbeck, ka regjistruar hat-trickun e parë të tij në Ligë të Kampionëve dhe për ekipin e tij te i cili erdhi në ditët e fundit të afatit kalimtar veror. 

Arsenal ka regjistruar fitoren e parë në Ligë të Kampionëve sonte, derisa kundërshtari i grupit, Borussia Dortmund, ka vazhduar me fitore, duke e regjistruar të dytën, ku e mposhti ekipin e Besnik Hasit, Anderlecht, 0-3 si mysafir. Ndeshjet e radhës:

Galatasaray-Dortmund
Anderlecht-Arsenal


TABELA E GRUPIT D:

1 Borussia Dortmund 6 pikë
2 Arsenal 3 pikë
3 Anderlecht 1 pikë
4 Galatasaray 1 pikë

 
Të gjitha lajmet nga