Të gjitha lajmet

LIRIA - FERONIKELI

Zeka ndëshkon ish-skuadrën, Liria ngjitet

BOROZANI / ARKIV

Zeka ndëshkon ish-skuadrën, Liria ngjitet

2 March, 2018 @14:59

Liria
Feronikeli
Liria 1 : 0 Feronikeli
Mevlan ZEKA 54'

Stadiumi "Përparim Thaqi", Prizren
Në takimin e zhvilluar sot në Prizren, skuadra e Lirisë e mposhti me rezultat minimal 1-0 skuadrën e Feronikelit, për të cilën kjo ishte humbja e dytë në edicionin pranveror. Me vendasit që rrezikuan vetëm përmes disa goditjeve nga distanca, mysafirët në pjesën e parë rrezikuan fillimisht përmes Kones e më pas përmes Mendurim Hotit, mirëpo asnjëri prej tyre nuk arriti të tregohet i saktë. Në vazhdim të ndeshjes, Feronikelit iu anulua një gol në fundin e pjesës së parë dhe skuadrat shkuan në pushim me rezultat të bardhë. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Nëntë minuta pas fillimit të pjesës së dytë, ishte Mevlan Zeka, pikërisht ish-lojtari i Feronikelit, ai që e ndëshkoi ish-skuadrën e tij. Pas një asistimi të Rron Gashit, sulmuesi gjakovar shënoi për 1-0, gol i cili doli të ishte vendimtar në epilogun përfundimtar të ndeshjes, Kjo fitore bën që Liria të ngjitet në kuotën e 34 pikëve dhe të jetë 3 pikë larg kreut, kurse Feronikeli mbetet me 31 pikë në mes të tabelës.

DRITA - VËLLAZNIMI

Drita vs. Vëllaznimi, formacionet zyrtare

2 March, 2018 @13:00

Janë publikuar formacionet zyrtare të Dritës dhe Vëllaznimit pak minuta para ndeshjes.

PËRFAQËSUESJA

Kush është Bernard Challandes?

2 March, 2018 @12:35

Pas emërimit zyrtar si trajner i Kosovës, le të shohim se kush është Bernard Challandes. I lindur në vitin…

BERNARD CHALLANDES

E njoh dëshirën dhe zjarrin e popullit të Kosovës

2 March, 2018 @12:30

Selektori i ri i Kosovës, Bernard Challandes, në deklaratën e tij të parë për shtyp në detyrën e re, pasi…

SELEKTORI I RI

Zyrtarizohet Bernard Challandes

2 March, 2018 @12:14

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, është dukur të jetë i kënaqur me marrëveshjen e arritur me selektorin zviceran. Ai ka…

TRAJNERI I RI

Bernard Challandes, trajner i Kosovës

2 March, 2018 @10:44

Tashmë ka mbetur vetëm të zyrtarizohet. Zvicerani Bernard Challandes është selektori i ri i Kosovës në futboll. Trajneri 66 vjeç…

LAS PALMAS - BARCELONA

Barcelona gabon, ‘rihapet’ kampionati?

1 March, 2018 @23:11

Duket se është rihapur kampionati në Spanjë! 3 barazimet e Barcelonës në 5-6 javët e fundit duket ta kenë rikthyer…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga