Të gjitha lajmet

BERNARD CHALLANDES

E njoh dëshirën dhe zjarrin e popullit të Kosovës

E njoh dëshirën dhe zjarrin e popullit të Kosovës

2 March, 2018 @12:30

Selektori i ri i Kosovës, Bernard Challandes, në deklaratën e tij të parë për shtyp në detyrën e re, pasi që është prezentuar para gazetarëve, ka bërë të ditur se njeh dëshirat dhe zjarrin e Kosovës.

“E njoh shumë mirë dëshirën dhe zjarrin e popullit të Koosvës. Falemnderit për besimin! Kjo është sfidë e madhe për mua. Duhet të krijojmë familje të madhe ekipore. Më e rëndësishmja është tash që Kosova të jetë e bashkuar,” ka thënë fillimisht sot zvicerani 66 vjeçar, që më parë ka qenë selektor i Armenisë.

ORARI DHE TABELA - LIGA E KOMBEVE

Challandes ishte shkarkuar nga posti i trajnerit të Armenisë pas humbjes së pësuar nga Shqipëria në Elbasan Arena, kur kuqezinjtë e Gianni de Biasit atëherë, kishin kthyer rezultatin prej 0-1 në 2-1 për të shtuar gjasat për kualifikim drejt EURO 2016.

Krijimi i ekipit të madh - CHALLANDES

Zvicerani tash do të ulet në postin e lënë zbrazët nga selektori Albert Bunjaki, që u largua në tetor të vitit të kaluar.

“Sot nuk do të flas për kualifikimet, por vetëm për krijimin e ekipit të mirë. Duhet të krijojmë ekip të madh, ka shqiptarë kosovarë që luajnë jashtë dhe është detyrë e jonja që t’i ftojmë ata. Me zgjedhje të mirë individuale do të arrijmë ekip që duam,” ka thënë ndër të tjera ai.

Challandes pritet që shpejt të publikojë listën e të ftuarve për miqësoret e marsit, ndërsa Telegrafi ditë më parë ka bërë të ditur se rroga mujore e tij do të jetë 20 mijë euro në muajt e parë dhe nëse arrin rezultate të mira ajo mund t’i shtohet edhe për 10 mijë tjera në vazhdim të kontratës, pasi që 66 vjeçari ka nënshkruar kontratë 2 + 2 vjeçare me FFK-në.

SELEKTORI I RI

Zyrtarizohet Bernard Challandes

2 March, 2018 @12:14

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, është dukur të jetë i kënaqur me marrëveshjen e arritur me selektorin zviceran. Ai…

TRAJNERI I RI

Bernard Challandes, trajner i Kosovës

2 March, 2018 @10:44

Tashmë ka mbetur vetëm të zyrtarizohet. Zvicerani Bernard Challandes është selektori i ri i Kosovës në futboll. Trajneri 66…

LAS PALMAS - BARCELONA

Barcelona gabon, ‘rihapet’ kampionati?

1 March, 2018 @23:11

Duket se është rihapur kampionati në Spanjë! 3 barazimet e Barcelonës në 5-6 javët e fundit duket ta kenë rikthyer…

ARSENAL - CITY

City lehtë ndaj Arsenalit

1 March, 2018 @22:45

Në një ‘Emirates’ të zbrazur, City me lehtësi e ka mposhtur skuadrën e Arsenalit. Bernardo e David Silva shënuan nga…

KUPA E TURQISË

3 të kuq, 4 gola, finalisti në ndeshjen tjetër

1 March, 2018 @20:49

Njëri ndër derbit e mëdhenjë të Stambollit, ndërmjet Besiktasit dhe Fenerbahçes, përfundoi me barazim 2-2, pas një ndeshjeje ku kishte…

NEYMAR

Do të operohet

1 March, 2018 @15:54

Sulmuesi i PSG-së, Neymar, do të operohet pasi që ka pasur lëndim në përballjen e fundit të ekipit ndaj Marseille-it.…

ROBIN VAN PERSIE

300 nga Van Persie

1 March, 2018 @11:11

Ylli veteran i Feyenoordit, Robin Van Persie, dje duke shënuar në kuadër të Kupës së Holandës, arriti golin e 300-të…

ATLETICO-LEGANES

Griezmannia! 4 gola, 4 pikë presion Barçës

28 February, 2018 @23:53

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, në tre ditët e fundit ka shënuar shtatë gola! Pas hat-trickut të…

MILAN, FINALIST

Strakosha mbron dy penallti, por Milan shkon në finale

28 February, 2018 @23:32

Përkundër se portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, mbrojti dy penallti, ekipi i tij, Lazio, nuk ka arritur që të…

COPPA ITALIA: 1/2

Juventusi në finale për të katërtën herë radhazi

28 February, 2018 @19:37

Me rezultat të njëjtë si në ndeshjen e parë, edhe sonte Juventusi e ka mposhtur Atalantan, për të kaluar kështu…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve